چهارشنبه 8 فروردین 1403 - 16:52

موثقی‌نیا: ترافیک افتتاح‌های معدن و صنایع معدنی در راه است

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه این سازمان از تابستان ۱۴۰۲ راهبری برنامه‌های پیش‌روی بخش معدن و صنایع معدنی را طی برنامه پایش‌های مستمر هفتگی، پیش برده، گفت: در این برنامه، نحوه اجرا و راه‌های برطرف‌سازی گلوگاه‌های توسعه این حوزه بررسی و ارائه شد.

موثقی‌نیا: ترافیک افتتاح‌های معدن و صنایع معدنی در راه است

به گزارش حاشیه صنعت  به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، «محمدرضا موثقی‌نیا» معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در این چارچوب، زنجیره‌های فولاد، مس، آلومینیوم، روی، طلا و … با توجه به تمامی چالش‌های تامین انرژی و خوراک، شاهد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای شدند به طوری‌که تعدادی طرح در سال گذشته راه‌اندازی شدند اما در سال ۱۴۰۳ افتتاح‌های متعددی در حوزه معدن و صنایع معدنی در راه است.

وی افزود: در زنجیره فولاد انجام نخستین قوس الکتریکی فولاد شادگان و شروع فعالیت تولید شمش فولاد در سفید دشت با تکنولوژی ایرانی رقم خورد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: همچنین تست قوس الکتریکی طرح‌های فولاد میانه و فولاد قائنات به ثبت رسید و این پروژه ها در آینده نزدیک افتتاح خواهند شد.

وی ادامه داد: در زنجیره فولاد طرح های فولادسازی نی ریز و آهن اسفنجی ۲ بافت نیز، در آستانه راه اندازی قرار دارند. باید یادآور شد این سازمان فاز نخست کارخانه تولید کنسانتره روی در مهدی آباد -به عنوان بزرگ‌ترین کارخانه فراوری روی خاورمیانه به ظرفیت تولید ۲۰۰هزار تن- را در دست راه‌اندازی دارد.

موثقی‌نیا همچنین گفت: در حوزه فولاد، پیشتر کارخانه احیای مستقیم زمزم۳؛ بزرگ‌ترین مگامدول تولید آهن اسفنجی در ایران با ظرفیت تولید ۱.۷ میلیون تن راه‌اندازی شده است. از سوی دیگر اسکله شماره سه منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان با سرمایه ۲۵ میلیون یورویی افتتاح شد.

گفتنی است، «پارسیان»، بندر تخصصی معدن و صنایع معدنی برای ورود مواد خام و صدور کالای ساخته شده است.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9599
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)