چهارشنبه 22 دی 1400 - 10:29

طرح عرضه خودرو در بورس در قالب یک طرح جدید روی میز کمیسیون صنایع مجلس

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی آخرین وضعیت طرح تحول صنعت و بازار خودرو با محوریت عرضه در بورس و پاسخ کمیسیون متبوعش نسبت به ایراد هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام بر ماده ۴ طرح ساماندهی را تشریح کرد.

طرح عرضه خودرو در بورس در قالب یک طرح جدید روی میز کمیسیون صنایع مجلس

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خبرخودرو ، روح‌الله ایزدخواه در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو در خصوص آخرین وضعیت طرح تحول صنعت و بازار خودرو با محوریت عرضه خودرو در بورس اظهار داشت: این طرح که در سال گذشته در کمیسیون صنایع مجلس تحت بررسی قرار گرفت و پس از تغییر دولت مسکوت مانده بود، اکنون به شکل طرح نسبتا جامعی تحت یک عنوان جدید شامل مباحث تولید، کیفیت، عرضه، ورود خودروسازان خصوصی و جدید، بیمه کیفیت و اسقاط به همراه عرضه خودرو در بورس در کمیسیون مطرح شده و در خصوص آن توافقاتی نیز با رئیس مجلس انجام شده که امیدواریم به زودی بررسی آن در کمیسیون صنایع آغاز ‌شود.

وی افزود: تلاش می‌شود این طرح تا قبل از آغاز بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۱ در صحن علنی، در کمیسیون به تصویب رسیده و به صحن علنی نیز ارائه شود و در غیر این صورت بررسی آن در صحن علنی به سال آینده موکول خواهد شد.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکره‌ای در خصوص این طرح با دولت صورت نگرفته اما جلسات مشترکی میان کمیسیون صنایع و وزارت صمت آغاز شده که ممکن است این جلسات به کمک تکمیل این طرح کمک کند.

ایزدخواه در خصوص آخرین وضعیت اصلاح ماده ۴ طرح ساماندهی صنعت خودرو مبنی بر واردات خودرو بیان کرد: به دنبال ایراد مجمع تشخیص بر این ماده مبنی بر مغایرت آن با ماده ۹ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تحت عنوان حمایت از کالای ایرانی و رقابت‌پذیری در تولید، رئیس مجلس قول ورود به این موضوع را دادند و در انتظار تعیین سرنوشت نهایی این طرح هستیم.

وی در پایان با بیان اینکه کمیسیون صنایع همچنان بر مواضع خود نسبت به ماده ۴ این طرح اصرار دارد، خاطرنشان کرد: ایراد مجمع از نظر کمیسیون صنایع وارد نیست به این دلیل که واردات خودرو را در راستای تنظیم بازار داخلی می‌دانیم و معتقد هستیم این طرح به کمک خودروسازان داخلی می‌آید، ضمن اینکه خودروسازان نیز اعلام می‌دارند که مشکلی با واردات ندارند و ورود خودروهای خارجی صنعت خودروسازی داخلی را با مشکلی مواجه نمی‌نماید.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2756
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)