یکشنبه 19 دی 1400 - 15:52

افتتاح آزمایشگاه ذخیره انرژی دانشگاه تهران و گروه گروز

آزمایشگاه ذخیره انرژی دانشگاه تهران و شرکت صنایع تولیدی کروز با هدف ضرورت تعامل میان دانشگاه و صنعت روز یکشنبه با حضور معاون پژوهشی دانشگاه تهران، رئیس دانشکده فنی دانشگاه تهران، رئیس دانشکده برق دانشگاه تهران و مدیران کروز افتتاح شد.  

افتتاح آزمایشگاه ذخیره انرژی دانشگاه تهران و گروه گروز

به گزارش حاشیه صنعت، از آنجا که ارتباط صنعت و دانشگاه در هر کشوری می تواند تأثیری تعیین کننده ای در رشد اقتصادی داشته باشد، شرکت صنایع تولیدی کروز به عنوان بزرگترین قطعه ساز کشور با سرمایه گذاری در حوزه پروژه های دانشگاهی علاوه بر فراهم آوردن بازار کار و اشتغالزایی مفید برای جوانان نقش بسزایی در برقراری ارتباط نظام مند میان صنعت و دانشگاه ایجاد کرده است.

این آزمایشگاه برای تست، ساخت و بررسی باتری لیتیومی و ابرخازن ها فعالیت می کند و در این آزمایشگاه قرار است پروژه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی به گونه ای تعریف شود که امکان تبدیل شدن به نمونه های واقعی باتری های لیتیومی و ابرخازن ها در دنیای واقعی داشته باشد.

نادر سخا مدیرعامل شرکت صنایع تولید کروز در مراسم افتتاحیه آزمایشگاه ذخیره انرژی دانشگاه تهران بر تعامل بیشتر میان دانشگاه و صنعت تاکید کرد و گفت: ارتباط مستمر و پویای صنعت و دانشگاه باعث می شود این دو نهاد به توسعه و رشد همدیگر کمک کنند.

سخا در ادامه افزود: در صورت تحقق ارتباط خوب و دو طرفه میان دانشگاه‌ها و صنایع، قابلیت تحقیق و توسعه و کسب فناوری در شرکت‌های صنعتی افزایش یافته و از طرف دیگر دانشگاه‌ها تشویق به برطرف کردن نیاز صنعت خواهند شد.

مجید نیلی احمد آبادی رییس دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تهران که نقش بسزایی در موضوع ارتباط میان صنعت و دانشگاه دارد، گفت: به مدت چهار سال سابقه همکاری با شرکت کروز داریم و این رابطه نزدیک بین علم و صنعت برای توسعه نیروی انسانی و علم و فناوری در نسل جدید و نسل آینده بسیار لازم است و صنعت هوشمند و پیشرو اگر با دانشگاه ممزوج شود به سمت فناوری و توسعه خواهیم رفت.

نیلی خاطر نشان کرد، هم اکنون بحث ذخیره و بازسازی الکتریکی یکی از مهمترین موضوعات در دنیای صنعتی امروز است و باید به این دانش دست یابیم که بتوانیم انرژی را به شکل های مختلف ذخیره کرده و به عنوان یک انرژی پایه با خود جابه جا کنیم. از کروز در این اهتمام و سرمایه گذاری هوشمندانه باید تقدیر صورت بگیرد، زیرا اثرات آن برای همه صنایع در کشور قابل استفاده است.

شرکت کروز پیشرفته ترین و بزرگترین قطعه ساز کشور با ۱۳۰۰۰ پرسنل علیرغم آنکه خود مجهز به یک مرکز تحقیقات نوین با حضور ۲۵۰ نفر از فارغ التحصیلان ممتاز دانشگاه های معتبر کشور است و به دانش طراحی قطعات پیشرفته دست یافته و دهها پروژه با همکاری در دانشگاه ها در حال اقدام دارد با مجهز کردن این آزمایشگاه ذخیره انرژی در دانشگاه تهران به دنبال آن است تا به تکنولوژی های روز دنیا در خودروهای برقی در قسمت ذخیره انرژی دست یابد.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2692
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)