چهارشنبه 1 دی 1400 - 8:56
نوری مطرح کرد؛

خودروسازی در ایران با این وضعیت، صنعت نیست

نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس بهترین راهکار برای ساماندهی بازار و صنعت خودرو را آزاد شدن واردات و کاهش نرخ تعرفه واردات دانست.

خودروسازی در ایران با این وضعیت، صنعت نیست

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خانه ملت   غلامرضا نوری قزلجهبا بیان اینکه دولت باید برای حوزه خودرو سیاست‌گذاری صحیحی انجام دهد، گفت: در وهله نخست باید به این نکته توجه کرد که خودروسازی در ایران با این وضعیت، صنعت نیست بلکه شرکت‌های موجود، کارخانه‌های خودروسازی هستند؛ اگر کارخانه‌های کنونی صنعت بودند وضعیت این گونه نمی‌شد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: بهترین راهکار در شرایط فعلی برای ساماندهی بازار و صنعت خودرو، آزاد شدن واردات و کاهش نرخ تعرفه واردات است.

وی اضافه کرد: مادامیکه در بازار خودرو، رقابت ایجاد نشود و تکنولوژی روز دنیا وارد کشور نشود، خودروسازی پیشرفت نخواهد کرد و مشکلات این حوزه همچنان پابرجا خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: با ممنوعیت واردات خودرو و تعرفه ۸۵ درصدی واردات هیچ خودروسازی برای افزایش کیفیت، بهره‌وری، رفاه و&#۸۲۳پ; انگیزه‌‌ای نخواهد داشت.

نائب رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس با بیان اینکه باید اهرمی برای ترغیب خودروسازان به کاهش هزینه‌های تولید و کیفی‌سازی در نظر گرفته شود، تصریح کرد: در بازار انحصاری، خودروسازان خودروها را سلیقه ای، تولید کرده و به راحتی به مردم می‌فروشند که باید برای رفع این موضوع تدبیری کرد.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2387
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)