چهارشنبه 12 خرداد 1400 - 9:13

بومی سازی ۸۰ درصد کارخانه های سیمان با وجود تشدید تحریم ها

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بومی سازی ۸۰ درصد کارخانه های سیمان، گفت: تحریم‌ها باعث تقویت و رشد صنایع مختلف در کشور شده است،

بومی سازی ۸۰ درصد کارخانه های سیمان با وجود تشدید تحریم ها

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علیرضا رزم‌ حسینی با اشاره به رشد بیش از ۵۰ درصدی ۲۷ رشته صنعتی در فروردین ماه سال جاری، تعمیق ساخت داخل در کنار افزایش تولید در صنعت سیمان را یکی از اتفاقات مثبت در بخش صنعت عنوان کرد.

وی گفت: ظرفیت تولید سیمان در کشور ۸۰ میلیون تن و نیاز کشور به این محصول حدود ۷۰ میلیون تن است؛ کشوری که روزی وارد کننده سیمان بود امروز به یکی از کشورهای صادر کننده این محصول تبدیل شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت رشد تولید سیمان را ۱۳ درصد عنوان کرد و افزود: در کنار افزایش رشد تولید، تعمیق ساخت داخل در صنایع سیمان نیز یکی دیگر از افتخارات صنعت است.

رزم‌حسینی ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه علیه کشور موجب تقویت و رشد صنایع مختلف کشور شده است، به طوری که در حال حاضر ۸۰ درصد از کارخانه های سیمان در سراسر کشور در نتیجه اعتماد به توان داخلی ساخته شده اند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت، صادرات غیرنفتی در سنوات گذشته را در توسعه صنعت و افزایش تولید داخل موثر دانست و تصریح کرد: اگر صادرات غیرنفتی در این سالها وجود نداشت در تامین مواد اولیه برای تولید با مشکل روبرو می شدیم. خوشبختانه با همت فعالان اقتصادی و سیاست گذاری های مناسب، توانستیم علیرغم فشار ناشی از تحریم ها و شیوع بیماری کرونا به رشد صنعتی ۸ درصد دست پیدا کنیم.

* رشد بالای ۵۰ درصدی تولید ۲۷ رشته صنعتی در فروردین ماه سال جاری

وی با بیان اینکه در فروردین ماه سال جاری در ۲۷ رشته صنعتی، کشور شاهد رشد بالای ۵۰ درصد بود، اظهار داشت: با توجه به شرایطی که وجود دارد پیش‌بینی می‌کنیم این آهنگ رشد تولید و در کنار آن تجارت بین‌المللی ادامه پیدا کند.

رزم حسینی با تاکید بر سیاست وزارت صمت مبنی بر حمایت از تولید داخل، به سابقه طولانی صنعت سیمان در کشور اشاره کرد و با استناد به ظرفیت ۸۰ میلیون تنی تولید در سیمان، آنها را فرصتی خوب برای ساخت کشور دانست.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=134
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)