جمعه 12 شهریور 1400 - 20:29

پیشتازی ایران خودرو در تولید و تامین بازار خودرو

گروه صنعتی ایران خودرو موفق شده سهم خود در بازار خودروی سواری کشور را حفظ کرده و همچنان بعنوان خودروساز اول کشور شناخته شود.

پیشتازی ایران خودرو در تولید و تامین بازار خودرو

براساس آمار منتشر شده از سوی دفتر صنایع حمل و نقل وزارت صمت، ایران خودرو در مرداد امسال ۳۱ هزار و سه دستگاه خودرو سواری تولید کرده است.

شرکت سایپا نیز در مردادماه توانسته ۲۴ هزار و ۱۴۲ دستگاه خودرو به تولید برساند که به این ترتیب ایران خودرو توانسته با تولید ۲۸ درصد بیشتر از سایپا همچنان سهم برتر خود در بازار خودروی سواری کشور را حفظ کند.

در همین حال آمار تجمعی تولید امسال تا پایان مردادماه نیز نشان از برتری ایران خودرو با تولید ۳۶ هزار و ۲۸۳ دستگاه خودرو بیشتر از سایپا داشته و برتری ۲۴ درصدی در آمار تجمعی را ثبت کرده است.

براساس این گزارش، دو خودروساز برتر کشور از ابتدای امسال تا پایان مردادماه ۳۳۷ هزار و ۷۱ دستگاه خودروی سواری تولید کرده اند که در این بین ایران خودرو سهم ۵۳ درصدی از کل این بازار را در اختیار گرفته است.

گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای امسال  ۱۸۶ هزار و ۶۷۷ دستگاه خودرو سواری تولید کرده است گروه  خودروسازی سایپا نیز در سال ۱۴۰۰ و تا پایان مردادماه، ۱۵۰ هزار و ۳۹۴ دستگاه خودرو سواری به تولید رسانده است.

سهم سایپا در بازار خودروی سواری کشور ۴۲ درصد و سایر سواری سازان نیز حدود ۵ درصد است

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1170
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)