پنجشنبه 11 شهریور 1400 - 10:27

کراس اوور ایرانی در راه است

مدیر طراحی پروژه خودروی کراس اوور ایران خودرو، با بیان اینکه موتور این محصول نسل جدید EF۷ پلاس توربوشارژ و دارای گیربکس‌ شش سرعته داخلی‌سازی شده و انتقال قدرت دستی و اتوماتیک خواهد بود، عنوان کرد: کراس‌اوور ایران خودرو با سطح بالای داخلی‌سازی به تولید خواهد رسید

به گزلرش حاشیه صنعت به ننثل از ایکوپرس ،امیر سیمدار، پلت‌فرم محصول کراس‌اوور ایران خودرو را همان پلت‌فرم خودروی تارا دانست که از منظر ابعاد و مشخصات کاملا تغییر یافته و تبدیل به پلت‌فرمی جدید شده است. وی گفت: ایران خودرو بر مبنای ظرفیت و دانش موجود، توان تولید خودروهای CUV را داراست.از سوی دیگر بر اساس تحقیقات صورت گرفته، خانواده خودروهای CUV در جهان، بازار رو به رشدی داشته و خلأ آن در ایران خودرو وجود دارد. وی افزود: به همین جهت و پس از بررسی روی پلت‌فرم‌های موجود، پلت‌فرم خودروی تارا به عنوان پلت‌فرم پایه برای توسعه خودروی CUV انتخاب شد.

مدیر طراحی پروژه خودروی کراس اوور ایران‌خودرو با بیان اینکه به زودی نمونه اولیه خودروی K۱۲۵ رونمایی خواهد شد، اظهار کرد: این محصول در انتهای سال ۱۴۰۱ به مرحله تولید انبوه خواهد رسید. در حال حاضر مرحله تعریف و هدف‌گذاری این پروژه انجام شده و در مرحله طراحی قرار دارد و در ادامه وارد مراحل صحه‌گذاری و صنعتی‌سازی خواهد شد. به گفته وی، این خودرو به لحاظ ابعاد و اندازه، در دسته خانواده خودروهای شاسی بلند و کامپکت قرار می‌گیرد.

سیمدار با بیان اینکه کراس اوور ایران خودرو دارای مشخصات فنی دیگری نظیر سقف سانروف پانوراما، صندلی‌های برقی، چهار تا شش ایربگ، سیستم ESC، ترمز پارک برقی، مالتی مدیا و صندلی چرم و پارچه است، تصریح کرد: با توجه به استایل به روز و سطح امکانات رفاهی و ایمنی، این خودرو می‌تواند در رقابت با خودروهای رقیب، ضمن تامین سطوح بالای استانداردهای ایمنی، امکانات رفاهی مناسبی را در اختیار مشتری قرار دهد. وی الگوبرداری از یوزپلنگ ایرانی را روند فعلی طراحی محصولات اخیر ایران خودرو خواند و گفت: در طراحی استایل این محصول نیز از یوزپلنگ ایرانی الهام گرفته و الگوبرداری شده است و سعی‌مان بر این است که از خصوصیات و خطوط چهره و بدن یوز ایرانی در طراحی استایل خودرو استفاده شود.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1162
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)