سه شنبه 9 شهریور 1400 - 18:41

افزایش قیمت تایر با تذکر سازمان حمایت ملغی شد

یک مقام مسئول در سازمان حمایت با تاکید بر ضرورت رعایت وجاهت قانونی جهت هر گونه افزایش قیمت وفق ضوابط عمومی قیمت‌گذاری مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت ها گفت: افزایش قیمت تایر با تذکر سازمان حمایت به انجمن صفی تایر ملغی شد.

افزایش قیمت تایر با تذکر سازمان حمایت ملغی شد

اکبر تقوی شوازی  در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، ضمن اعلام این مطلب، اظهار داشت: با توجه به گزارشات واصله و همچنین مصاحبه سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر مبنی بر اینکه از ابتدای شهریورماه سال جاری قیمت انواع تایر تولید داخل به میزان ۱۵ درصد افزایش می یابد این سازمان در راستای اجرای وظایف ذاتی و نیز به جهت نظارت بر رعایت مفاد تصمیمات اتخاذ شده مرتبط از سوی کارگروه تنظیم بازار، نسبت به پیگیری موضوع از طریق انجام مکاتبه با کلیه شرکت های تولید کننده تایر اقدام نمود.

مدیر کل نظارت بر کالاهای غیرفلزی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان افزود: سازمان حمایت ضمن مطالبه توضیح از صحت و کیفیت انجام این موضوع و لزوم ارسال اسناد و مدارک مرتبط از سوی شرکت های تولیدی تایر، هرگونه افزایش قیمت بر خلاف ضوابط عمومی قیمت گذاری مصوب هیات تعیین و تثبیت قیمت ها را فاقد وجاهت قانونی دانسته و عنوان نموده در صورت احراز انجام آن با شرکت‌های متخلف برابر مقررات مربوطه رفتار خواهد شد.

وی بیان داشت : بر این اساس و به دنبال اقدام و تذکر این سازمان انجمن صنفی صنعت تایر هر گونه افزایش قیمت در این زمینه را کتباً ملغی اعلام نمود.

شوازی گفت: مردم می توانند در صورت مشاهده هر گونه افزایش قیمت، مراتب را از طریق تلفن ۱۲۴ در میان بگذارند تا با بررسی موضوع و در صورت احراز تخلف، نسبت به تشکیل پرونده اقدام شود.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1152
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)