سه شنبه 12 تیر 1403 - 17:27
مدیر کل دفتر نظارت بر استاندارد صنایع حمل و نقل:

شماره گذاری نیسان آبی متوقف شد

بر اساس اعلام مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان استاندارد شماره گذاری نیسان آبی متوقف شد. دلیل این تضمیم نتایج آزمون‌های استاندارد عنوان شده است.

شماره گذاری نیسان آبی متوقف شد

مهدی انگورج مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل سازمان ملی استاندارد از توقیف شماره گذاری نیسان آبی خبر داد و گفت:«بر اساس نتایج آزمون‌های استاندارد، خودروی وانت نیسان دارای انطباق‌های ایمنی و کیفی نیست و بر همین اساس گواهی تأیید این خودرو تعلیق و شماره گذاری آن متوقف شد. تولید این خودرو ۷۰ سال پیش آغاز شده است و در این سال‌ها بهبودی در حوزه‌های ایمنی و کیفیت خودرو ایجاد نشده است به جز تغییر در موتور که اتفاقاً بخاطر استفاده از یک موتور قدیمی ۸ سوپاپ، میزان مصرف سوخت آن هم بالا رفت.»
خودروی وانت نیسان دارای انطباق‌های ایمنی و کیفی نیستانگورج توضیح داد:«شاسی یکپارچه خودرو باعث شده تا در برخوردهای روبرو، انرژی برخورد به سرنشینان منتقل و باعث صدمات جدی به سرنشینان شود. صندلی نیمکتی و ثابت آن باعث شده تا راننده تسلطی هنگام رانندگی نداشته باشد، ترمز دستی، قدرت ترمزها، چراغ‌ها و نشانگرها مطابق استاندادهای لازم نبودند و با این وضعیت تردد خودرو در ناوگان حمل و نقل کشور بسیار ناایمن است.»
وی همچنین عنوان کرد:«در سال‌های گذشته به دلیل پاس‌کاری مشکلات بین مدیران مختلف در شرکت زامیاد، هیچ اصلاحی در خودرو شکل نگرفت. در ایرادی نظیر نقاط جوش، خودروساز به جای برطرف کردن آن از برچسب‌هایی برای پنهان کردن استفاده کرد.»
بر اساس اعلام مدیرکل دفتر صنایع حمل و نقل سازمان ملی استاندارد جانمایی نامناسب مخازن CNG در این خودرو باعث وقوع انفجارهای متعدد و تخریب اموال عمومی شده است.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9894
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)