شنبه 12 خرداد 1403 - 14:57

مدیریت مصرف بنزین در کشور با تنوع سازی سبد سوخت

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر لزوم تنوع سازی سبد سوخت به منظور بهینه سازی مصرف انرژی در کشور تاکید کرد.

مدیریت مصرف بنزین در کشور با تنوع سازی سبد سوخت

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خبرخودرو،رمضانعلی با بیان اینکه صرفه جویی در مصرف سوخت سالانه بیش از ۱۰۰ میلیارددلار عایدی برای کشور به همراه دارد، اظهار داشت: در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه پیشنهاداتی به منظور بهینهسازی و صرفه جویی در مصرف سوخت از سوی کمیسیون انرژی مطرح شده است کهاز این محل می توان برای ایجاد زیرساخت ها در کشور هزینه کرد.
وی تصریح کرد: در کشوری که نیمی ازجمعیت کشور بدون خودرو و نیمی دیگر بیش از یک خودرو دارند و روزانه ۱۲۰ میلیونلیتر بنزین تولید می شود، مدیریت مصرف سوخت ضرورت دارد.
نماینده مردم گرگان و آق قلا درمجلس شورای اسلامی مدیریت مصرف بنزین در کشور را مستلزم متنوع سازی سبد سوخت دانستو عنوان کرد: توسعه خودروهای برقی که در یکسال گذشته دستور کار دولت قرار گرفتهاست و در کنار آن استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوخت جایگزین می تواند به بهینهسازی مصرف بنزین در کشور کمک کند. کمااینکه هم اکنون حدود ۲۵ درصد خودروهای سواریدر کشور از گاز طبیعی که سوختی پاک، در دسترس و مستمر است، استفاده می کنند.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورایاسلامی در پایان بر ضرورت اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد و گفت: علاوه بر تنوع سبدسوخت از جمله توسعه گاز طبیعی، گاز مایع و خودروهای برقی لازم است دولت تدابیراساسی را برای از رده خارج کردن خودروهای فرسوده که مصرف سوخت بالایی دارند، اتخاذکند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9811
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)