شنبه 12 خرداد 1403 - 14:44

واژه عدم تخصیص تهدیدی دائم برای ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی

در یک سال اخیر بسیاری از ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی با واژه عدم تخصیص مواجه شدند، با وجود عرضه های پربار اخیر اما این مسئله قرار نیست کاملاً رفع شود.

واژه عدم تخصیص تهدیدی دائم برای ثبت نام کنندگان خودروهای وارداتی

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از اسب بخار ثبت نام اولیه خودروهای وارداتی از اسفند ۱۴۰۱ آغاز شد و چند ماه بعد اولین عرضه سامانه یکپارچه صورت گرفت. پس از اتمام اولین عرضه بسیاری از ثبت نام کنندگان در بخش اعلام نتایج با واژه عدم تخصیص رو به رو شدند و هیچ خودرویی به آن ها تعلق نگرفت.
در آن زمان علت وقوع چنین قضیه ای تعداد پایین خودروهای وارداتی قابل تحویل اعلام شده بود. به بیانی دیگر شرکت وارد کننده از پس تحویل خودرو به تمامی متقاضیان یک خودروی به خصوص برنمی آمد و به همین دلیل آن ها در بخش ثبت نام خودروهای وارداتی، با واژه عدم تخصیص رو به رو می شدند.
این مشکل و عدم تخصیص خودرو به متقاضیان خودروهای وارداتی در تمامی عرضه ها وجود داشت اما هفته گذشته با اعلام رئیس سازمان توسعه تجارت در رابطه با فروش گسترده و پرتیراژ محصولات وارداتی، عده ای برداشت کردند که از این به بعد شخص هر اولویتی را که انتخاب کند خودرو به آن تعلق می گیرد، در حالی که واقعیت امر چنین نیست.
طبق اطلاعاتی که به خبرنگار اسب بخار رسیده، با وجود افزایش تعداد خودروهای وارداتی قابل فروش در هر عرضه اما برخی از محصولات مانند کیا K5 ظرفیتشان سریعاً پر شد و این سدان به تعداد زیادی از علاقه مندان تخصیص داده نشد.
در کنار چنین موضوعی اما مشخص شده که وزارت صمت ، ثبت نام کنندگانی که اسفند ۱۴۰۱ اقدام کرده بودند را تهدید کرد که در صورت انتخاب نکردن خودرو از میان عرضه های پیش رو، نوبتشان را حذف خواهد کرد و دیگر مجاز به خرید با نوبت قبلی نخواهند بود.
در این بخش می توان نتیجه گرفت که متقاضیان خودروهای وارداتی از طرفی باید در چند عرضه آینده انتخاب اولویت خود را انجام دهند و هر طوری که شده از نوبت خود برای خرید خودرو استفاده کنند. از طرفی دیگر اما در صورت بیش از حد بودن میزان تقاضا برای یک خودروی به خصوص، مجدداً عدم تخصیص به ثبت نام کننده نشان داده خواهد شد و این فوبیا برای آن ها همچنان باقی خواهد ماند.
در پایان می توان نتیجه گرفت که واژه عدم عرضه همچنان تهدیدی جدی برای خریداران خودرو از سامانه یکپارچه است و در صورت تدام این مسئله، روزی فرا خواهد رسید که در تمامی عرضه ها به خریدار، خودرویی تعلق نگرفته و در نهایت نوبتش نیز حذف شده است.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9809
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)