شنبه 12 خرداد 1403 - 13:37

آمادگی نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید پایدار برق در تابستان

نیروگاه‌های برق‌آبی شرکت آب نیرو که ۸۰ درصد برقابی‌های کشور را تشکیل می‌دهند، برای تولید انرژی پاک و تجدیدپذیر در پیک مصرف تابستان در آمادگی کامل به سر می‌برند.

آمادگی نیروگاه‌های برق‌آبی برای تولید پایدار برق در تابستان

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از  خبرگزاری تسنیم ، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: “سدها و نیروگاه‌های شرکت آب و نیرو همزمان با مهار سیلاب، کنترل آب‌های سطحی و جلوگیری از هدر رفت آب و توسعه صنایع مختلف و کشاورزی مناطق مختلف کشور، با انجام بازرسی‌های فنی دوره‌ای و با آمادگی کامل به استقبال پیک مصرف تابستان ۱۴۰۳ و تولید برق پایدار می‌روند.
از ابتدای سال آبی جاری تاکنون بالغ بر ۱۰ میلیارد متر‌مکعب آب وارد مخازن این سدها شده و علاوه بر ذخیره مناسب آب، به منظور مدیریت بهینه مخازن سدها، نزدیک به ۳۱۰۰ گیگاوات ساعت انرژی تجدیدپذیر و پاک تولید کرده‌اند.
لازم به ذکر است که شرکت آب و نیرو در حدود ۸۰ درصد نیروگاه‌های برق آبی کشور را احداث کرده و هم اینک با ظرفیت آماده تولید حدود ۳۰۰۰ مگاوات، ضمن آمادگی کامل برای ادامه خدمت‌رسانی به مردم شریف ایران، همچون سال‌های گذشته نقش استراتژیک و حساس خود را در تأمین انرژی مطمئن در زمان پیک مصرف و پایداری شبکه برق کشور ایفا خواهد داد.”

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9802
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)