پنجشنبه 13 اردیبهشت 1403 - 11:48
تفاوت لحن بیانیه «چری مالزی» با «مدیران خودرو» درباره یک حادثه:

چری مالزی: اتفاق بسیار مهمی است/ مدیران خودرو: حاشیه پردازی و بزرگنمایی کنید، شکایت می‌کنیم

هفته دوم اردیبهشت ویدیویی از شکسته شدن اکسل ایکس۵۵ «مدیران خودرو» در جاده کاشان منتشر شد.

چری مالزی: اتفاق بسیار مهمی است/ مدیران خودرو: حاشیه پردازی و بزرگنمایی کنید، شکایت می‌کنیم

به گزارش حاشیه صنعت ، این دومین حادثه در خصوص خودروهای چری در یک ماه گذشته بوده که اولی در ایران نبوده است؛ به دنبال این حادثه شرکت مادر این محصول یعنی چری مالزی و نماینده آن در کشورمان یعنی «مدیران خودرو» جداگانه بیانیه‌ای صادر کردند.

چری مالزی در بیانیه خود بارها بر اهمیت امنیت مشتریان خود تاکید می‌کند. انها در این بیانیه این اتفاق را «جدی» و «با اولویت بالا» می‌داند.

این شرکت در اطلاعیه رسمی خود بارها و بارها به اهتمام این شرکت برای حفظ ایمنی مشتریان خود تاکید می‌کند و آن را به زبان می‌آورد و حتی خاطر نشان می‌سازد برای اطمینان خاطر مشتریان خود، خودروهای آنها را بررسی می‌کند و وب‌‎سایتی را معرفی می‌کند.
بیانیه دوم مربوط به شرکت «مدیران خودرو» در ایران است. این شرکت برخلاف مجموعه مادر خود، در ابتدا در خصوص صحت و سقم موضوع تردید و عنوان می‌کند که برای صحت سنجی موضوع‌‎، تیمی را به محل اعزام کرده است.

این در حالیست که مدیران این مجموعه به خوبی اطلاع داشته‌اند که این محصول در دنیا ۱۹ فروردین نیز سابقه حادثه این چنینی داشته است.
نماینده چری مالزی در ایران به تلاش برای انکار اصل موضوع بسنده نمی‌کند و در بند پایانی بیانیه خود می‌نویسد، باید ثابت شود که قصور در تولید رخ داده است.

این در حالیست که چری مالزی در دو طول ماه گذشته دوبار در این خصوص بیانیه داده و صراحتا وجود اشکال در برخی قطعات را تایید کرده و حتی ۶۰۰ دستگاه از این محصول را فراخوان داده است.
تفاوت دیگر این دو بیانیه در نحوه جلب رضایت مشتریان است. برای مثال شرکت چری مالزی، با اعلام وب‌سایت و شماره تماسی از مشتریان خود خواسته تا در صورتی که نگران این مساله هستند، می‌تواند با اعلام VIN خود نسبت به نبود قطعاتی که احتمال اشکال در آن وجود دارد، مطمئن شوند ولی در مقابل «مدیران خودرو» در ایران هیچ راهکاری برای سایر مشتریان در نظر نگرفته و آنها در نگرانی و اضطراب رها کرده است.
«مدیران خودرو» در بند دیگر بیانیه، برای افکار عمومی خط و نشان می‌کشد که کسانی که ماجرای شکستن اکسل خودروی میلیاردی و واژگونی آن را «بزرگنمایی» و «حاشیه‌پردازی» و «تخریب اعتبار معنوی» کنند به دادگاه کشانده خواهند شد. در مقایسه بیانیه چری مالزی این اتفاق را بزرگ و جدی می‌داند و نه تنها افکار عمومی را تهدید نمی‌کند بلکه در بندهای پایانی آن شماره تماسی را درج می‌کند برای مشتریان و احتمالا رسانه‌ها تا بتوانند اطلاعات بیشتری از اقدامات شرکت در خصوص این حادثه بدست بیاورند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9728
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)