دوشنبه 10 اردیبهشت 1403 - 13:36

خودکفایی لنت سازان در تولید لنت انواع وسایل نقلیه

دبیر انجمن صنایع لنت ترمز و کلاچ ضمن اشاره به این نکته که تولیدات لنت مازاد بر نیاز داخل است، عنوان کرد: تولیدکنندگان لنت ترمز در تلاش و برنامه ریزی برای صادرات محصولات خود به بازارهای منطقه هستند و خوشبختانه نه تنها از واردات لنت بی نیاز شده و به سمت صادرات حرکت کرده ایم بلکه شاهد رشد اشتغال زایی در این صنعت نیز هستیم.

خودکفایی لنت سازان در تولید لنت انواع وسایل نقلیه
به گزارش حاشیه صنعت ،خبرخودرو ،مسعود حسن پور در خصوص برنامه تولیدکنندگان لنت ترمز در راستای تحقق شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» در سال جاری اظهار داشت: خوشبختانه امروز تولیدکنندگان لنت ترمز قادر به ساخت و تامین انواع لنت وسائط نقلیه و هر وسیله نقلیه حرکتی که برای توقف و تغیییر نوع حرکت نیاز به ترمزگیری دارد اعم از خودرو، قطار، دوچرخه، موتورسیکلت، ماشین آلات صنعتی، آسانسورها، توربین های بادی، تجهیزات چاه های حفاری، دستگاه چرخ خیاطی، ماشین آلات چاپ و بسته بندی و… می باشند.
وی با اشاره به داخلی سازی انواع لنت ترمز در کشور افزود: همچنین در چهار سال اخیر تولیدکنندگان لنت ترمز مطابق با برنامه های وزارت صمت برای تولید لنت انواع وسایل نقلیه در کشور سرمایه گذاری های فراوان کرده اند و امروز انواع لنت با کیفیت مطلوب که مورد تأیید سازمان ملی استاندارد و شرکت های خودروسازی است در داخل تولید می شود.
دبیر انجمن صنایع لنت ترمز و کلاچ با بیان این مطلب که تولیدات لنت مازاد بر نیاز داخل است، عنوان کرد: هم اکنون تولیدکنندگان لنت ترمز در تلاش و برنامه ریزی برای صادرات محصولات خود به بازارهای منطقه هستند و خوشبختانه نه تنها از واردات لنت بی نیاز شده و به سمت صادرات حرکت کرده ایم بلکه شاهد رشد اشتغال زایی در این صنعت نیز هستیم.
حسن پور در ادامه به موانع تولید در صنعت لنت ترمز اشاره کرد و گفت: هم اکنون مهم ترین خطری که صنعت لنت ترمز را تهدید می کند، حضور تولیدکنندگان غیرمجاز در داخل و همچنین واردات غیرقانونی و قاچاق لنت به کشوراست.
وی تامین مواد اولیه وارداتی را از دیگر موانع تولید در صنعت لنت ترمز برشمرد و افزود: یکی از مهم ترین مواد اولیه تولید لنت، گرافیت است که به دلیل نبود معادن آن در کشور نیاز به واردات داریم و جهش تولید در صنعت لنت ترمز مستلزم مساعدت دولت با سرمایه گذاران بخش خصوصی و تسهیل فرآیند واردات مواد اولیه از جمله تخصیص و تامین ارز برای تولیدکنندگان است.
دبیر انجمن صنایع لنت ترمز و کلاچ همچنین در خصوص میزان افزایش نرخ تولیدات لنت در سال جاری بیان کرد: همه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با آنالیز قیمت تولیدات خود به صورت ماهانه، فصلی و سالانه قیمتی را برای محصولات خود تعیین می کنند. تولیدکنندگان لنت نیز بر اساس میزان افزایش هزینه های تولید شامل مواد اولیه، نهاده های انرژی و حقوق و دستمزد نیروی کار و تاثیر آن بر قیمت کالای نهایی که بسته به نوع خودرو متفاوت است، نرخ تولیدات خود را مشخص می کنند.
حسن پور ادامه داد: به عبارت دیگر هنگام آنالیز قیمت تولیدات لنت نسبت سهم هر یک از هزینه های تولید در قیمت تمام شده محصول بررسی شده و در نهایت قیمت مشخصی برای کالا تعیین می شود. به عنوان مثال اگر نرخ نهاده های انرژی در سال جاری ۵۰ درصد افزایش یافته چون تاثیر این مؤلفه بر بهای لنت ۱۰ درصد است، ۵ درصد از افزایش قیمت لنت متاثر از رشد هزینه انرژی خواهد بود که البته همان طور که اشاره شد قیمت لنت خودروهای سواری که هزینه تولید آن ۲۰ درصد افزایش یافته با قیمت لنت خودروهای سنگین که ۳۵ درصد رشد هزینه تولید داشته است، متفاوت خواهد بود.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9713
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)