دوشنبه 10 اردیبهشت 1403 - 13:27

حضور مافیا از مهم ترین موانع رونق تولید در صنعت خودرو است

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی حضور مافیا را از موانع رونق تولید در صنعت خودرو عنوان و بیان کرد: خودتحریمی ها از مهم ترین موانع تولید در کشور می باشند و عواملی چون تحریم های خارجی تنها بهانه ای برای اهمال کاری مدیران دولتی است.

حضور مافیا از مهم ترین موانع رونق تولید در صنعت خودرو است

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خبرخودرو، شهریار حیدری  با بیان اینکه موانع تولید در صنایع مختلف تولیدکنندگان را با چالش های جدی مواجه کرده است، اظهار داشت: متاسفانه صدور مجوزهای کسب و کار برای فعالان اقتصادی بسیار زمانبر شده و حداقل یکسال به طول می انجامد.

وی با اشاره به عدم پشتوانه حمایتی تولیدکنندگان در کشور تصریح کرد: این در حالی است که در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه دولت حق دخالت در امور تولید را نداشته و تولید کنندگان و تجار مورد حمایت جدی دولت ها هستند.

نماینده مردم سر پل ذهاب و قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: علی رغم تشکیل پنجره واحد به منظور تسهیل امور در حوزه تولید و تجارت اما عدم هماهنگی میان دستگاه های دولتی مانع از پیشبرد امور در حوزه تولید و تجارت شده و صنایع کشور را فلج کرده است.

 حیدری ضمن تاکید بر لزوم تغییر رویکرد جدی در صدور مجوزهای کسب و کار و تولید یادآور شد:  متاسفانه حضور مافیا در حوزه خودرو مانع رونق تولید در این صنعت شده و عواملی چون تحریم های خارجی تنها بهانه ای برای اهمال کاری مدیران دولتی است.

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت در سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری به نام جهش تولید با مشارکت مردم مزین شده است، سرمایه گذاران را در جهت تحقق هدف گذاری های انجام شده در حوزه تولید به ویژه صنعت خودروسازی کمک کند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9711
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)