دوشنبه 21 اسفند 1402 - 9:28
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران خبرداد:

افزایش سرمایه گذاری در بخش صنعت / رشد صدور پروانه ای صنعتی کشور

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران گفت: شاهد استقبال سرمایه‌گذاران از صنایع هستیم و سرمایه‌ها از دلالی به سمت تولید سوق پیدا کرده است.

افزایش سرمایه گذاری در بخش صنعت / رشد صدور پروانه ای صنعتی کشور

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایرنا،عبدالوهاب سهل آبادی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موتور محرک اقتصاد کشور صنعت است و مسئولان تاکید ویژه ای بر رونق صنعت و اشتغالزایی در این صنعت دارند، نبود زیرساخت ها، نوسانات ارزی، مالیات و سایر موارد مشکلاتی برای صنعتگران ایجاد شده است.

رئیس خانه صنعت بر توسعه صادرات در بخش صنعت و معدن تاکید کرد و گفت: آیین نامه ها و بخش نامه ها باید شفاف باشد. باید در بخش آیین نامه ها و تصویب قوانین، حقوق صنعتگران مورد توجه قرار گیرد در همین راستا ۲۴ صنعتگر و حامی آن وارد مجلس دوازدهم شده اند.

سهل آبادی با بیان اینکه امسال وضعیت تولید در صنایع بزرگ مانند فولاد، پتروشیمی و سیمان خوب بوده است گفت: این صنایع مشکلات چندانی نداشته اند بلکه بیشترین مشکلات ما در صنایع کوچک و متوسط است در صورتی که این صنایع کمتر آسیب پذیر باشند بهره وری بالا و سهم اشتغال زیادی خواهند داشت.

وی عنوان کرد: آمار نشان می دهد که کارخانه ها در حال توسعه هستند و صدور پروانه های کارخانه ای در حال رشد است. امروز اکثر شهرک های صنعتی به دنبال اخذ زمین هستند که نشانگر رشد بخش صنعت هستند.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته شاهد اعتصاب کارگران کارخانه ها به خاطر قطعی برق، دستمزد و عدم پرداخت تسهیلات بانک ها بودیم گفت: اکنون شاهد کاهش این مباحث هستیم که به خاطر تسهیل امکانات، زیرساخت ها و رفع موانع تولید دولت با همکاری خانه صنعت، معدن و تجارت هستیم.

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران ابراز داشت: امروز در خانه های صنعت استان ها جلسه هفتگی برای رفع مشکلات برگزار می شود این خانه ها از انجمن های همگن و نخبگان صنعتی تشکیل شده است که آماده ارائه نظرات تخصصی در بدنه دولتی و مجلس هستند.

قانون تجارت به روز شود

در ادامه این نشست، آرمان خالقی قائم مقام خانه صنعت و معدن ایران بیان داشت: قانون تجارت نیاز است که بازبینی شود در پنجمین مجلس است که معطل مانده است. بازبینی قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

خالقی با اشاره به اینکه تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی تدوین سند راهبرد توسعه اقتصادی کشور کفت: عملیاتی کردن تدوین، تصویب و اجرای سند راهبردی (استراتژی) توسعه اقتصادی کشور نیازمند مشارکت موثر بخش خصوصی است. نیاز جدی کشور به نقشه راه جامع در این زمینه است.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9534
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)