چهارشنبه 16 اسفند 1402 - 10:19

ساخت ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد با سرمایه خارجی

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران گفت: مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی به منظور تامین مالی ساخت ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد در دستور کار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است.

ساخت ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد با سرمایه خارجی

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از  ایرنا از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، “نخجوانی” درباره آخرین وضعیت ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد اظهار داشت: طرح جامع توسعه فرودگاه مهرآباد از حدود ۲۰ سال پیش مطرح شد تا مشکلات این فرودگاه از نظر ترافیک پروازی و ظرفیت رفع شود.

وی بیان‌داشت: در این طرح جامع، مشکلات، ظرفیت ها و راهکارهای مورد نیاز در مورد فرودگاه بین المللی مهرآباد پیش بینی شده است تا به اصلاح وضعیت فرودگاه بینجامد.

نخجوانی با اشاره به اینکه اجرای ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد طبق دستور وزیر راه و شهرسازی بر عهده شرکت فرودگاه ها است، گفت: تکمیل ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد، نیاز به هماهنگی با دو بخش دولتی و حاکمیتی داشت که هماهنگی ها با بخش نظامی با وزیر راه و شهرسازی بود، همچنین پیگیری ها از گمرک جمهوری اسلامی ایران در حال نهایی شدن است.

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ادامه‌داد: برای تکمیل این ترمینال، بخش‌های نظامی و غیرنظامی و بخش های مختلف دولتی پای کار آمدند، این پروژه با همکاری بخش دفاعی عملیاتی خواهد شد و روند پیشرفت مطالعات پروژه مثبت ارزیابی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: به‌لحاظ مسائل فنی پروژه، پس از انتخاب مشاور از طریق مناقصه کار به مشاور سپرده شد، در حال حاضر فازهای یک و ۲ مطالعات پروژه ترمینال جدید توسط مشاور تمام شده و مطالعات فاز سه آغاز شده است.

وی اظهارداشت: به موازات این مطالعات، تهیه گزارش ها، مطالعات اقتصادی و مطالعات زیست محیلی در مرحله انتخاب مشاور از طریق مراجع قانونی و سامانه های دولتی برگزاری مناقصه در حال انجام است.

نخجوانی اضافه کرد: همچنین مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی به منظور تامین مالی این پروژه در دستور کار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است.

فرکانس پروازی مهرآباد ۳ برابر می شود

بنابراین گزارش، ترمینال جدید فرودگاه مهرآباد ۱۲۰ هزار مترمربع وسعت دارد، مقرر شده است این ترمینال با تامین با ۵۵ ایربریج برای مهرآباد احداث شود که می تواند فرکانس پروازی را از حدود ۵۰ پروار صبحگاهی به ۱۵۰ فرکانس پروازی افزایش دهد و این تحولی بزرگ در پروازهای مهرآباد است.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9512
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)