یکشنبه 29 بهمن 1402 - 17:22
بهزاد پناهی:

تدوین یک استاندارد مشخص برای خودروهای برقی یک ضرورت است

دبیر همایش خدمات پس از فروش خودروهای برقی تدوین یک استاندارد مشخص برای خودروهای برقی یک ضرورت دانست.

تدوین یک استاندارد مشخص برای خودروهای برقی یک ضرورت است

به گزارش حاشیه صنعت ،  بهزاد پناهی دبیر همایش خدمات پس از فروش خودروهای برقی نیز با تاکید بر اینکه این همایش شروع یک تجربه جدید در حوزه خودروهای برقی خواهد بود، بیان داشت: با وجود آنکه خودروهای برقی از رگ گردن به ما نزدیک تر است اما همه ما در موضوع خودروهای برقی تازه کار هستیم و هنوز همزبانی در حوزه خودروی برقی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه در وزارت صمت نیز عزمی جدی برای ورود این خودروها به بازار و ناوگان حمل و نقل کشور صورت گرفته است، تصریح کرد: ورود خودروهای برقی به بازار و ناوگان‌های حمل و نقلی کشور اجتناب ناپذیر است و باید از خدمات پس از فروش این خودروها غافل نمانیم.
پناهی درخصوص همکاری انجمن خدمات پس از فروش خودرو با شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) گفت: طی برخی مطالعات علمی و پژوهشی، بررسی و تحقیقات لازم در خصوص خودروهای برقی و الزامات خدمات پس از فروش آن صورت گرفته و مقرر است نتیجه آن به عنوان پیش‌نویس آیین‌نامه خدمات پس از فروش خودروهای برقی، به وزارت صمت پیشنهاد شود.
رئیس انجمن صنفی خدمات پس از فروش خودرو، در مورد نبود استاندارد و قوانین مشخص در رابطه با استفاده از خودروهای برقی گفت: هنوز در خصوص خودروهای برقی هیچ استانداردی تهیه و تدوین نشده است و دولت باید در خصوص این خودروها و الزامات آن که از نیازهای جامعه است، هر چه زودتر ورود کند تا شاهد یک استاندارد تدوین شده در خصوص خودروهای برقی باشیم.

وی به جای خالی سیستم خودرو متصل (connected car) در صنعت خودروسازی کشور اشاره و خاطرنشان کرد: سیستم خودروهای متصل یکی از مهم‌ترین بخش‌های خدمات پس از فروش است که با برقراری ارتباط با عرضه کننده و مالک خودرو تمامی نواقص و معایب خودرو را هشدار داده و از ایجاد صدمات بیشتر به خودرو جلوگیری می‌کند که متاسفانه جای خالی این سیستم در صنعت خودروسازی کشور به‌شدت احساس می‌شود.
گفتنی است؛ در حالی همایش خدمات پس از فروش خودروهای برقی صبح امروز در مرکز همایش های شرکت بهمن موتور برگزار شد که طی بررسی و ارزیابی ۱۲ مقاله ارسالی، در نهایت ۶ مقاله از سوی هیات علمی انجمن خدمات پس از فروش برای ارائه به این همایش راه یافت.
گروه بهمن، طی یک سال اخیر در ارائه خودروهای برقی و هیبریدی، در کنار دیگر محصولات خود ورود کرده و برنامه‌های متنوعی برای این خودروها ارائه داده است.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9407
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)