پنجشنبه 19 بهمن 1402 - 10:42

ماموریت جدید وزیر صمت به ایران‌خودرو

وزیر صمت با اشاره به این‌که امروزه خودروها به سمت خودران شدن پیش می روند، گفت: باید اتوبوس و خودرو سواری خودران نیز تولید شود و در این زمینه، لازم است در ایران خودرو کارگروهی به منظور بررسی و کار در این زمینه تشکیل شود.

ماموریت جدید وزیر صمت به ایران‌خودرو

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایکوپرس ،عباس علی آبادی، در آیین افتاح خط تولید خودروی ری را ضمن تبریک عید مبعث و دهه مبارک فجر، عنوان کرد:  دنیا در همه صنایع در حال تحول است و این تحولات به سرعت رخ می دهد. خودروی برقی نتیجه تحول امروز است و ممکن است فردا خودروی پیشرفته تری باشد، زیرا بشر با استفاده از فناوری، به سرعت در حال تحول و توسعه است، ما باید با این تحولات همراه شویم.
وی با بیان این‌که در صنعت خودرو، اولین و مهم ترین عاملی که این تحولات را رقم می زند، افزایش میزان رضایت ذی نفعان است، گفت: مهم‌ترین ذی نفع خودروسازان، مشتری است. اگر مشتری به هر دلیلی راضی نبود، باید رضایت او را جلب کرد. جلب رضایت مشتری موجب جلب رضایت خداوند می شود؛ باید دید مردم از کالاهایی که ما تولید می کنیم راضی هستند؟
علی آبادی با تاکید بر این‌که نخستین تحولی که از شما خودروسازان انتظار می رود، رشد میزان ایمنی خودرو است، گفت: در تصادفات با سرعت معقول نباید به سرنشینان آسیبی وارد شود.
وی با اشاره به مفاهیم شهر هوشمند افزود: باید  خودروها به شبکه ای متصل باشند که آن‌ها را هدایت کند. این موضوع بر کیفیت خودرو نیز اثرگذار خواهد بود.
وزیر صمت با تاکید بر این‌که خودروهای تولید شده توسط خودروسازان باید ترازی از هوشمندی را داشته باشند، تصریح کرد: هم چنین خودرو باید اشتراکی بوده و قابلیت این را داشته باشد که هر فردی بتواند با آن رانندگی کند.
وی در ادامه با بیان این‌که خودرو باید ارتقاپذیر نیز باشد، اظهار کرد: باید پلتفرم خودرو به قدری از زیرساخت مطلوبی برخوردار باشد که به راحتی بتوان آن را ارتقا داد و در آینده قادر به تولید نسخه برقی یا حتی هیدروژنی آن باشید.
علی آبادی هم چنین تصریح کرد: قیمت خودرو باید مناسب بوده و متناسب با خودرو باشد و به اصطلاح بیارزد.
وی با بیان این‌که امروز یکی از راه‌های بهبود اقتصاد حمل و نقل کشور برقی‌سازی است، گفت: از نظر اقتصادی، میزان مصرف برق در این خودروها به صرفه است. هم چنین خودروی برقی لنت، روغن، فیلتر هوا و… مصرف نمی کند و می توان به جای آن، به سمت تولید لوازم مورد نیاز محصولات برقی رفت و از پتانسیل کشور برای توسعه استفاده کرد.
وی با اشاره به این‌که تولید خودروی برقی موجب کاهش آلایندگی و در نتیجه سلامت شهروندان می شود، بیان کرد: آلودگی هوا با خود بیماری به همراه می آورد؛ امروزه هزینه های هنگفتی بابت بیماری مردم پرداخت می شود. استفاده از خودروی برقی در دنیا تجربه شده است، هیچ خودروساز خوبی در دنیا پیدا نمی کنید که خودروی برقی نداشته باشد.
وی با اشاره به نقشه راهی که وزارت صمت درحال دنبال کردن آن است، گفت: در وزارت صمت، اولویت به صنایعی داده شده است که بتوانند گلوگاه های کشور را رفع کنند؛ برای دستیابی به این هدف باید جهاد و تلاش کنیم. هم چنین باید بکوشیم مردم در هیچ زمینه ای بن بست نداشته باشند، هیچ بهانه ای در این زمینه قابل قبول نیست و باید به هر طریقی گلوگاه ها را برطرف کنیم.
علی آبادی با اشاره به این‌که از تمام صنایعی که ثروت آفرین و اشتغال آفرین هستند، حمایت می کنیم، گفت: میزان نیروی کار باید متناسب و با حداکثر بهره وری باشد، در غیر این صورت به جای ثروت سازی، ثروت سوزی اتفاق می افتد.
وی در ادامه با تاکید بر این‌که باید در بخش معدن به سمت اکتشاف پیش رویم، اظهار کرد: باید کشور را شناخته و پایش کنیم، با تمام قوا از افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند نیز حمایت می کنیم.
وزیر صمت با اشاره به حمایت از صنایعی که در زنجیره ارزش، حداکثر ارزش را به وجود می‌آورند، گفت: در زمینه تجارت، در جاهایی که مزیت رقابتی وجود ندارد، اولویت نخست ما تامین نیاز داخل است. به عنوان مثال اگر دچار کمبود آب هستیم، برنج کشت و تولید نکنیم و در عوض، به سمت تولید گندم برویم که کالایی استراتژیک‌تر است. هم چنین در زمینه کالاهایی که در آن مزیت رقابتی وجود دارد باید به سمت صادرات برویم.
وی با بیان این‌که تحولاتی در راه است، گفت: محور همه این تحولات، دانش بنیان شدن صنایع است. بنابراین باید بر روی ظرفیت نیروی انسانی و حداکثرسازی آن متمرکز شویم.
علی آبادی تصریح کرد: وزارت صمت از مواضع خود کوتاه نمی آید و با تمام قوا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکیدات مکرر دولت سیزدهم، از تولید کالای داخل باکیفیت و کمیت مناسب که تمام شاخص‌ها را رعایت کرده حمایت می کند و اولویت نخست ما این است. بدون استثنا تمام ظرفیت های گروه صنعتی ایران خودرو مورد استفاده کشور قرار خواهد گرفت.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=9358
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)