یکشنبه 24 مرداد 1400 - 13:13
رحیمی

ساماندهی صنعت و بازار خودرو مطالبه جدی از وزیر آینده صمت/دیگر بهانه‌ای پذیرفتنی نیست

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ساماندهی صنعت و بازار خودرو مطالبه جدی از وزیر آینده صنعت، معدن و تجارت است، گفت: ضعف نظارتی، نبود برنامه ریزی و مشکلات مدیریتی موجب وضعیت کنونی صنعت و بازار خودرو شده است که این مسائل باید با حضور افراد توانا برطرف شود.

ساماندهی صنعت و بازار خودرو مطالبه جدی از وزیر آینده صمت/دیگر بهانه‌ای پذیرفتنی نیست

به گزارش حاشیه صنعت،بهزاد رحیمی با انتقاد از افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: وزیر آینده صنعت، معدن و تجارت باید برای مدیریت در خودروسازی‌ها افرادی را انتخاب کند که توانایی ساماندهی صنعت و بازار را داشته باشند زیرا هرچند در گذشته خودرو کالایی اساسی نبود اما در شرایط کنونی به یکی از اصلی‌ترین نیازهای مردم تبدیل شده و گرانی این کالا قابل توجیه نیست.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گرانی خودرو بر قیمت سایر کالاها نیز اثرگذار است، افزود: با وجود اینکه برخی افراد گرانی خودرو را به تحریم و رشد نرخ دلار گره می‌زنند اما باید به این نکته نیز توجه کرد که بسیاری از مواد اولیه موردنیاز تولید خودرو در داحل کشور وجود دارد، بنابراین توجیهات این افراد پذیرفتنی نیست.

وی با بیان اینکه ساماندهی صنعت و بازار خودرو مطالبه جدی از وزیر آینده صنعت، معدن و تجارت است، اضافه کرد: ضعف نظارتی، نبود برنامه ریزی و مشکلات مدیریتی موجب وضعیت کنونی صنعت و بازار خودرو شده است که این مسائل باید با حضور افراد توانا برطرف شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم درباره زیان انباشته خودروسازان، ادامه داد: هزینه‌های تامین مالی، موجب ایجاد زیان انباشته خودروسازان شده در واقع خودروسازان به دلیل بدهی به سیستم بانکی و تاخیر در پرداخت و جریمه دیرکرد دچار این زیان شده‌اند

منبع/ خانه ملت

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=924
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)