چهارشنبه 23 تیر 1400 - 9:06
دهقانی با انتقاد از گرانی خودرو:

شنای خودروسازان خلاف جهت منافع مصرف کننده/کمبود عرضه و ممنوعیت واردات خودرو را گران کرد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه اکنون عرضه و تقاضا خودرو با یکدیگر متناسب نبوده و واردات نیز ممنوع است، گفت: نبود استراتژی مناسب برای تولید، تامین نیاز بازار و… موجب شده که سوداگران و خودروسازان ماهی مقصود خود را صید کنند.

الهویردی دهقانی درباره افزایش قیمت خودرو در بازار، گفت: اکنون عرضه و تقاضا خودرو با یکدیگر متناسب نبوده و واردات نیز ممنوع است، بنابراین کمبود عرضه، شرایط را برای سوءاستفاده سوداگران از وضعیت کنونی و افزایش قیمت‌ها فراهم کرده است.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: نبود استراتژی مناسب برای تولید، تامین نیاز بازار و…  موجب شده که سوداگران و خودروسازان ماهی مقصود خود را صید کنند و سودهای کلانی را به دست آورند.

وی با بیان اینکه به نظر می رسد در دولت فعلی نتوان به ساماندهی بازار خودرو دل بست، اضافه کرد: آقای رئیسی در صحبت های انتخاباتی خود نسبت به انحصار بازار خودرو اعتراض داشته و معتقد بود که علاوه بر حمایت از تولید داخل باید انحصار از بین رود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: دولت سیزدهم باید لایحه‌ای برای ساماندهی بازار و صنعت خودرو به مجلس ارائه دهد و در این لایحه مباحثی مانند تامین نیاز بازار، واردات خودرو، جایگزینی خودروهای فرسوده، رهایی از آلودگی زیست محیطی، به روز شدن خودرو ها و استفاده از انرژی پاک و… را مدنظر قرار دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: در این شرایط از یک سو می‌توان صنعت خودرو را ارتقا داد و از سوی دیگر خودروهای باکیفیت و باقیمت مناسب در اختیار مردم قرار داد و جامعه را از خرید خودروهای بی‌کیفیت و بنجُل با قیمت بهترین خودروهای دنیا نجات داد.

منبع/ خانه ملت

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=586
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)