شنبه 5 تیر 1400 - 9:15
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو مطرح کرد؛

تمرکز ایران خودرو داخلی سازی قطعات برای مقابله با تحریم‌ها است

گروه صنعتی ایران خودرو در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و توسعه استقلال صنعتی کشور، تفاهم نامه همکاری با یکی از سازندگان مطرح در شهرستان محلات برای تولید شیشه ضد آفتاب (سولار) با سرمایه گذاری بیش از ۴۰ میلیون دلار به امضا رساند.

تمرکز ایران خودرو داخلی سازی قطعات برای مقابله با تحریم‌ها است
به گزارش حاشیه صنعت به نقا از ایکوپرس ،‌این تفاهم نامه در سفر یک روزه مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو به استان مرکزی، با حضور نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار استان مرکزی و فرماندار محلات به امضا رسید.
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، در مراسم عقد این تفاهم نامه، گفت: گام های ایران خودرو در مسیر نهضت داخلی سازی قطعات و کاهش وابستگی ها و ازربری محصولات قابل تقدیر است.
علیرضا سلیمی خاطرنشان کرد:  با امضای این تفاهم نامه با همکاری بخش خصوصی، در آینده نزدیک از واردات شیشه سولار بی نیاز خواهیم شد.
وی افزود: دغدغه مدیرعامل ایران خودرو خودکفایی و استفاده از توان داخلی است و تاکنون ثابت کرده اگر کشور به نیروی جوان اعتماد کند، منشا تحولات در صنعت و اقتصاد خواهیم بود.
سلیمی عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که تعلل باعث عقب ماندگی خواهد شد افزود: ایران خودرو با مدیریت جهادی و با استفاده از ظرفیت های داخلی در شرایط سخت تحریمی توانست محصولات جدید و مشتری پسندی را طراحی و تولید کند.
محمدرضا ناظری، فرماندار محلات نیز در این مراسم تصریح کرد: با همراهی گروه صنعتی ایران خودرو چرخ توسعه صنعتی دراین شهرستان روند پرشتابی خواهد یافت.
وی افزود: امضای این تفاهم نامه و استفاده از توان داخلی از سوی ایران خودرو اقدامی ارزشمند در جهت ایجاد فرصت های شغلی است.ناظری تاکید کرد: ظرفیت های صنعتی و معدنی خوبی در استان و شهرستان وجود دارد و امیدواریم این همکاری ها ادامه دار باشد.
فرشاد مقیمی  نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: ایران خودرو آماده هرگونه همکاری با شرکت های قطعه ساز استانی برای تولید قطعات با استاندارد و کیفیت بالا در جهت تامین نیاز خطوط تولیدی خود است.
وی افزود: تمرکز ایران خودرو بر داخلی سازی قطعات مورد نیاز با هدف رشد اقتصادی در صنعت خودرو، صرفه جویی ارزی و مقاوم سازی تولید در برابر تحریم ها است.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با تاکید بر این‌که سالانه یک میلیون و نیم  متر مربع شیشه مورد نیاز ایران خودرو است، گفت: استفاده از ظرفیت های داخلی، کاهش ارزبری و افزایش اشتغال از ثمرات این تفاهم خواهد بود.
مقیمی  با بیان این‌که در بازدید قبلی از استان مرکزی، اقدامات خوبی برای همکاری و تولید قطعات صورت گرفته، گفت: تولید لامپ های ال.ای.دی در این استان یکی از ثمرات امضای تفاهم نامه با بخش خصوصی است و امیدواریم در آینده نزدیک جشن خودکفایی تولید شیشه سولار را در محلات برگزار کنیم.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به بازدید صبح امروز از نمایندگی ایران خودرو در شهرستان محلات، تصریح کرد: توجه به خواسته های به حق مشتری و تحویل خودرو در کوتاه ترین زمان از برنامه ایران خودرو برای افزایش رضایت مشتری خواهد بود.
وی ادامه داد: برگزاری جلسات برخط با نمایندگی مجاز و مدیران ایران خودرو برای سرعت بخشیدن به خواسته های مشتری  در بازه زمانی مختلف صورت خواهد گرفت.
گفتنی است، مقیمی در سفر یک روزه به استان مرکزی، علاوه بر امضای تفاهم نامه با شرکت سنگسازان شهرستان محلات، از قطعه سازان ایران خودرو در این استان از جمله سویاپ صنعت، الیاف ترمه صدف بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند تولید در این واحدهای تولیدی قرار گرفت. بازدید از خطوط تولید قطعه سازان پولاسا و امید فنر در شهرک صنعتی محمود آباد قم نیز از دیگر برنامه‌های مدیرعامل ایران‌خودرو بود.
منبع/ ایکوپرس

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=381
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)