سه شنبه 1 تیر 1400 - 8:47
فیروزی نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس را تشریح کرد

بررسی افزایش مشوق‌‌های سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید در نشست امروز درباره افزایش مشوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری معادن و صلاحیت‌های مالی و فنی بهره برداران تبادل نظر شد.

بررسی افزایش مشوق‌‌های سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری

حجت الله فیروزی در تشریح نشست (دوشنبه ۳۱ خرداد ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دستور کار امروز کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه بررسی طرح اصلاح موادی از قانون معادن کشور با حضور نمایندگان مرکز پژوهش‌ها، دیوان محاسبات، نمایندگان بخش خصوصی و خانه معدن بود.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس ماده ۹ قانون معادن فعلی، بهره‌برداری از ذخایر معدنی، مستلزم اخذ پروانه بهره‌برداری از وزارت صنعت، معدن و تجارت است که وزارتخانه‌های نفت، نیرو و سازمان انرژی اتمی نیازی به دریافت پروانه ندارند، در متن که در حال بررسی است، پیشنهاد شده وزارت دفاع نیز نیازی به دریافت پروانه بهره برداری در محدوده های فعالیت خود نداشته باشد که مقرر شد این پیشنهاد برای بررسی بیشتر به کمیته معدن و صنایع معدنی ذیل کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شود.

وی اضافه کرد: ماده ۱۰ قانون معادن نیز درباره صلاحیت‌های مالی و فنی بهره برداران یا متقاضیان بهره بردار است که مقرر شد قانون به گونه‌ای اصلاح شود که افرادی که به دنبال فعالیت در حوزه معادن هستند، اهلیت لازم را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به بررسی ماده ۱۲ قانون معادن، تصریح کرد: در جلسه امروز درباره افزایش مشوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف و بهره برداری از معادن تبادل نظر شد. همچنین چگونگی تشکیل شورای عالی معادن از نظر رسمیت و رای گیری مورد بررسی قرار گرفت.

منبع /خانه ملت

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=343
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)