شنبه 16 بهمن 1400 - 8:05
رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکنندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران عنوان کرد:

ارتقای استاندارد آلایندگی موتورسیکلت ها از سال آینده اجرایی می شود

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکنندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهراندر رابطه با ارتقای استاندارد آلایندگی موتورسیکلت های ساخت داخل از یورو ۴ به یورو ۵ که قرار است از سال آینده اجرایی شود، عنوان کرد: به منظور تسریع فرآیند ارتقای استانداردها در حال رایزنی با شورای شهر هستیم و سعی بر این است پیاده سازی استانداردها از سه ماه دوم سال آینده اجرایی شود.

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خبرخودرو ، مصطفی صفرخانی در خصوص ضرورت ارتقای استانداردهای آلایندگی موتورسیکلت ها از سال آینده و قابلیت اجرای آن اظهار داشت: ارتقای استاندارد آلایندگی در موتورسیکلت ها قابلیت اجرا دارد اما ابتدا باید زیرساخت های مدنظر را مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه صنف بنده مسئولیت ارتقای استانداردهای آلایندگی موتورسیکلت ها را به عهده دارد، عنوان کرد: ارتقای استانداردها نیازمند تجهیزات فنی است و سیستم ها باید مجهز به نشانگر درصد آلایندگی شوند. هم اکنون نیز برای ایجاد مراکز معاینات و تجهیز دستگاه ها در حال رایزنی با شورای شهر هستیم و آنها نیز خواسته هایی دارند که باید آنها را تامین کنیم چرا که برنامه ریزی برای ایجاد مجموعه ای کشوری و یا در سطح کلان شهری مانند تهران باید به درستی انجام شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکنندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران افزود: چنانچه امکان ایجاد زیرساخت ها و تجهیز دستگاه ها وجود نداشته باشد کارشناسان بسیار مجربی در صنف ما وجود دارند که دارای تجربه و مهارت کافی در این حوزه هستند و با توجه به شناختی که روی موضوع آلایندگی دارند می توانند استانداردهای آلایندگی را به صورت تجربی ارتقا دهند.

صفرخانی در پاسخ به این سوال که اعمال استاندارد یورو ۵ از سال آینده روی موتورسیکلت ها اعمال خواهد شد،گفت: به منظور تسریع روند کار در حال رایزنی با شورای شهر هستیم و سعی بر این است پیاده سازی استانداردها از سه ماه دوم سال آینده اجرایی شود.

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات و تعمیرکنندگان دوچرخه و موتورسیکلت تهران در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به مصرف سوخت بالا در موتورسیکلت های کاربراتوری ارتقای استاندارد آلایندگی و تبدیل موتورسیکلت های کاربراتوری به انژکتوری موجب صرفه جویی در مصرف سوخت و در نهایت کاهش آلودگی هوا خواهد شد.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=3209
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)