چهارشنبه 13 بهمن 1400 - 8:17

راه اندازی خط تولید ۴ مدل تسلا در ترکیه در ۲۰۲۲

رسانه های خبری مختلف در ترکیه از برنامه ریزی راه اندازی هماهنگ و ساختاریافته خط تولید محصولات تسلا در این کشور خبر می دهند.

به گزارش سایپانیوز، بعد از سفر ایلان ماسک به ترکیه در سال ۲۰۱۷ و دیدار با رجب طیب اردوغان امکان حضور محصولات این خودروسازی آمریکایی در ترکیه از جمله خودروهای تسلا و فناوری های مرتبط با صنایع هوافضای اسپیس ایکس در ترکیه قوت گرفت. اردغان هم در باره این دیدار یک بار گفت که در گفت و گوهایش «صحبت از همکاری مؤسسه های خصوصی و دولتی ترکیه در زمینه های مختلف به ویژه فناوری های هوافضا مطرح شده است.»

حالا بعد از گذشت ۵ سال از این دیدار، روزنامه صباح the Daily Sabah در ترکیه از برنامه ریزی و تجدید ساختار برای راه اندازی راهبردی مدل های اس،‌ایکس،‌ مدل۳ و مدل Y در این کشور خبر داده است. پیش از راه اندازی خطوط تولید، دفاتر فروش و نمایشگاه های فروش خودرو در استانبول افتتاح می شود تا فعالیت های تسلا را در استان های ترکیه و در منطقه [غرب آسیا] گسترش دهد.

امیر تونسیرک Emir Tuncyurek به عنوان مدیر عملیاتی این راه اندازی انتخاب شده است. هر چند که سابقه کار او در شرکت تسلا در آمریکا فقط ۳ ماه بوده اما در ماه نوامبر سال ۲۰۲۱ به این پست منصوب شده است. امیر تونسیرک از سال ۲۰۱۷ وارد عرصه خودروهای برقی شده و بیشتر سابقه او در E-Garage بوده که خودش در ترکیه تأسیس کرده است. او در لینکدین خود از این انتصاب و شرح وظایفش خبر داده و نوشته: «از اشتراک این خبر مفتخرم. من به این سفری که با اشتیاق از سال ۲۰۱۴ شروع کرده ام ادامه خواهم داد و در حال حاضر مسئول عملیات تسلا برای حضور رسمی این خودروساز در ترکیه هستم.»

ایلان ماسک اخیراً کمال گیصر Kemal Geçer را به عنوان رئیس شاخه ترکیه این کمپانی منصوب کرده است. همچنین شرکت تسلا در ترکیه روی نقشه مکان هایی را مشخص کرده است که باید در آن جایگاه شارژ سریع [سوپرشارژر] احداث شود. اما هنوز هیچیک از این جایگاه ها در حال حاضر فعال نیستند و نوشته اند: «زمان افتتاح متعاقباً اعلام می شود.» ده مکانی که این جایگاه سوپرشارژ احداث شده عبارتند از آنکارا، آنتالیا، آیدین، بالیکسیر، بورسا، ادرین، هندک، استانبول،‌ازمیر و کونیا. همگی آنها از واژه «به زودی» استفاده کرده اند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=3161
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)