دوشنبه 4 بهمن 1400 - 10:37
سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس:

وزارت صمت به دنبال تحول اساسی در صنعت خودروسازی است

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تدوین برنامه‌ای به دنبال ایجاد تحولی اساسی در صنعت خودروسازی است پروژه اصلاح ساختار بازارهای زنجیره تامین خودرو، ارتقای خدمات پس از فروش و حمایت از مصرف کنندگان نمونه‌هایی از پروژه های تحولی صنعت خودرو است.

وزارت صمت به دنبال تحول اساسی در صنعت خودروسازی است

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایرنا،روح الله عباس پور در گفت‌وگویی با اشاره به حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت معدن و تجارت در نشست امروز کمیسیون متبوع خود گفت: در حال حاضر همه از عملکرد صنعت خودرو ناراضی هستند به گونه‌ای  که ۲شرکت خودروساز بزرگ کشور حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان زیان انباشته دارند از سوی دیگر مصرف کنندگان خودرو نیز تولیدات داخلی راضی نیستند. این نارضایتی‌ها موجب شد که کمیسیون صنایع و معادن برای تحقق مطالبات مردم خواستار اقدام جدی وزارت صمت در این حوزه شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تدوین برنامه‌ای به دنبال ایجاد تحولی اساسی در صنعت خودروسازی است؛ در این برنامه اهداف، راهبردها و استراتژی‌ها مشخص شده است که پروژه اصلاح ساختار بازارهای زنجیره تامین خودرو، و پروژه ارتقای خدمات پس از فروش و حمایت از مصرف کنندگان نمونه‌هایی از پروژه‌های تحولی صنعت خودرو است.

عباسپور با بیان اینکه در نشست امروز نمایندگان نقطه نظرات خود درباره صنعت خودرو را بیان کردند و مقرر شد طی هفته آینده هم دیدگاه‌های خود را مطرح کنند، تصریح کرد: اهداف نهایی این برنامه برای سال ۱۴۰۴ یعنی ۴ سال زمان پیش بینی شده، اگر به دنبال تحقق مطالبات مردم باشیم باید با برنامه‌ریزی درست، ظرف ۶ ماه تا یک سال به مطالبات پاسخ داد.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: به زعم نمایندگان دولت باید سیاست گذار صنعت خودرو باشد و در حوزه اجرایی ورود نکند و هیات مدیره و مدیرعامل طبق قانون تجارت توسط صاحبان سرمایه و ذی نفعان انتخاب شوند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2972
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)