چهارشنبه 26 خرداد 1400 - 8:32

بررسی مشکل پیش‌فروش شاهین در نشست هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان با سایپا

رئیس هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس گفت: مشکلات پیش آمده برای خریداران خودروی شاهین در اولین مرحله پیش‌فروش این خودرو در نشست اعضای هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان با گروه صنعتی سایپا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بررسی مشکل پیش‌فروش شاهین در نشست هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان با سایپا

اکبر کریمی نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی  گفت: مشکلات پیش آمده برای خریداران خودروی شاهین در اولین پیش‌فروش این خودرو با حضور اعضای هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان و نماینده خریداران معترض خودروی شاهین و مدیران شرکت سایپا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
وی افزود: در این جلسه سه موضوع مورد بحث قرار گرفت ابتدا موضوع قیمت، سپس تأخیر در تحویل تعدادی از خودروهای پیش‌فروش شده و سوم هم نقص فنی موجود در خودروهای پیش‌فروش شده.
رئیس هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس اظهار داشت:‌ در رابطه با قیمت نهایی خودروی شاهین در اولین مرحله پیش‌فروش ابتدا مبلغی به عنوان علی‌الحساب از خریداران اخذ شده بود و پس از اخذ این مبلغ شورای رقابت قیمت نهایی این خودرو را تعیین کرده بود که تعدادی از خریداران به قیمت تعیین شده معترض بودند.
کریمی خاطرنشان کرد: مدیران شرکت  سایپا در این باره عنوان کردند که تعیین قیمت روال قانونی خود را طی کرده و قیمت تعیین شده بی‌دلیل نبوده و جمع‌بندی هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان هم بر این بود که افزایش قیمت خودسرانه انجام نشده و شورای رقابت براساس پارامترهای خود این افزایش قیمت را داشته است.
وی افزود: در رابطه با نقص فنی خودروهای تحویل داده شده هیأت تحقیق و تفحص رفع نقص فنی تعدادی از خودروهای پیش‌فروش شده را به مدیران سایپامتذکر شد که مدیران این شرکت نیز عنوان کردند که با توجه به اینکه اولین مرحله تولید این خودرو بوده این نقص بروز کرده و ما هم به صاحبان این خودروها فراخوان داده‌ایم تا نقص فنی خودروی آنها را برطرف کنیم.
رئیس هیأت تحقیق و تفحص از خودروسازان در مجلس اظهار داشت:‌ در رابطه با تأخیر در تحویل تعدادی از خودروهای پیش‌فروش شده در مرحله اول مدیران  سایپا اعلام کردند که به دلیل نقص در تأمین قطعه این خودروها در زمان مقرر تحویل داده نشده بودند که البته تعداد خودروهایی که با تأخیر تحویل شده بودند اندک بود.
کریمی خاطرنشان کرد: این بررسی‌ها در مورد خودروهای پیش‌فروش شده در اولین مرحله پیش‌فروش خودروی شاهین بود که تعداد این خودروها بین ۳ تا ۴ هزار دستگاه بود و این بررسی‌ها خودروهای پیش‌ فروش شده در مرحله دوم که تعداد آنها ۲۰ هزار دستگاه است شامل نمی‌شود.

منبع/ فارس

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=294
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)