شنبه 2 بهمن 1400 - 7:59

تولید کنندگان باتری ملزم به درج کد رهگیری روی باتری شدند

به گزارش خبرخودرو، رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری از درج کد رهگیری روی باتری های عرضه شده به بازار از ماه آینده خبر داد.

تولید کنندگان باتری ملزم به درج کد رهگیری روی باتری شدند

 به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خبرخودرو، محمدرضا فلاح در خصوص مصوبه جدید سازمان حمایت مبنی بر درج قیمت تولید بر روی بسته‌بندی قطعات خودرو گفت: این مصوبه شامل باتری خودرو نمی شود اما تولید کنندگان باتری از ابتدای ماه آینده ملزم به درج کد رهگیری روی باتری های عرضه شده به بازار شده اند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا درج کد رهگیری روی باتری موجب مهار بنکداران از بازار باتری می شود، گفت:در حال حاضر قیمت هر صد آمپر باتری یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که عددی قابل توجه است و بنکداران با جا بجایی باتری فرسوده و ۹ درصد ارزش افزوده سود قابل توجهی دریافت می کنند. بنابراین به نظر می رسد بنکداران سود خود را در جای دیگری جست و جو می کنند.

رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان باتری با اشاره به قیمت باتری عنوان کرد: در حال حاضر قیمت هر آمپر باتری در کارخانه ۱۷ هزار و ۸۰۰ تومان است و در یک ماه و نیم گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته و دلیل آن رشد قیمت جهانی سرب بوده که از ۶۰ به ۶۵ هزار تومان رسیده است.

فلاح درباره تاثیر کاهش نرخ دلار بر قیمت باتری اظهار داشت: همراه با کاهش نرخ ارز قیمت جهانی سرب افزایش یافت به همین دلیل کاهش نرخ دلار تاثیری بر قیمت باتری نداشته است اما می توان گفت افت بهای دلار بر جلوگیری از افزایش قیمت سرب تاثیر گذار بوده است چرا که قیمت سرب به ۶۷ هزار تومان نیز رسیده بود.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2933
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)