سه شنبه 21 دی 1400 - 8:33

دیدار وزیر صمت و رئیس سازمان بازرسی با محور خودروهای ناقص

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: توقع از خودروسازان این است که ضمن ارتقای کیفیت محصولات خود، نسبت به افزایش تولید اقدام کنند؛ اما متاسفانه شاهد چنین رویه‌‌‌ و رویکردی نیستیم.

دیدار وزیر صمت و رئیس سازمان بازرسی با محور خودروهای ناقص

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایرنا، سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و تعدادی از مدیران این وزارتخانه با حضور در سازمان بازرسی کل کشور با ذبیح‌الله خداییان دیدار کردند.

وزیر صمت در این دیدار گزارشی از اقدامات انجام شده در دوره مدیریت خود را تشریح کرد و با اشاره به تلاش برای ساماندهی خودروسازی و افزایش تولیدات به جهت تامین نیاز بازار، آماده نبودن تعدادی از خودروها برای فروش را ناشی از افزایش تقاضا برای برخی از قطعات خودرو خصوصا قطعات الکترونیکی در بازار جهانی و همچنین تحریم‌های اعمال شده بر کشور دانست.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این دیدار پس از استماع اظهارات وزیر و مدیران وزارت صمت، مدیریت جهادی را نیاز اساسی کشور در دوران تحریم اعلام و تصریح کرد: در این دوران که کشور با تحریم‌‌‌ مواجه است، نیاز به مدیران جهادی امری ضروری است تا در چنین مواقعی مانع از توقف امور شوند.

وی با بیان اینکه کمبود قطعات وارداتی نمی‌تواند عامل اصلی عدم‌عرضه چند ۱۰‌هزار خودرو به بازار باشد، اظهار کرد: اینکه به لحاظ کمبود عرضه، قیمت خودرو افزایش پیدا کرده و به یکباره پارکینگ‌ها تخلیه می‌شود بیانگر این امر است که صرفا عامل کمبود قطعه در عدم‌عرضه خودرو تاثیر ندارد، بلکه عوامل دیگری هم دخیل است.

خداییان با بیان اینکه وظیفه تنظیم بازار به وزارت صمت واگذار شده، خواستار ورود جدی این وزارتخانه به صنایع خودروسازی شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل و افزایش میزان تولیدات، اظهار کرد: با توجه به اینکه در راستای حمایت از تولید داخلی، ورود خودروهای خارجی به داخل کشور ممنوع شده، خودروسازان داخلی بازار انحصاری کشور را در اختیار دارند و به دلیل کمبود تولید و نیاز مردم، اقدام به پیش‌فروش خودرو کرده و مردم را ماه‌‌‌ها در انتظار دریافت خودرو نگه می‌‌‌دارند.

عضو شورای عالی قوه قضائیه با طرح این سوال که چرا با وجود اینکه هر ساله قیمت خودروها افزایش پیدا می‌کند، خودروسازها اعلام می‌‌کنند که زیان‌ده هستند، افزود: این در حالی است که خودروسازهای سایر کشورها با چنین پدیده‌‌‌ای مواجه نیستند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2727
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)