یکشنبه 19 دی 1400 - 10:46
مالکان کامیونهای فرسوده؛

بازنده طرح واردات کامیون های کارکرده اروپایی

رییس هیأت مدیره انجمن رانندگان کامیون های یخچال دار تهران با اشاره به وضعیت بازار خودروهای تجاری گفت: حضور دلالان در بازار کامیون موجب افزایش قیمت خودروهای تجاری و اشباع شدن بازار شده است.

بازنده طرح واردات کامیون های کارکرده اروپایی

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خبرخودرو، رییس هیأت مدیره انجمن رانندگان کامیون های یخچال دار تهران با اشاره به وضعیت بازار خودروهای تجاری گفت: حضور دلالان در بازار کامیون موجب افزایش قیمت خودروهای تجاری و اشباع شدن بازار شده است.

عبدالله خانعلی در گفتگو با خبرنگار خبرخودرو ضمن اشاره به اشباع شدن بازار کامیون عنوان کرد: قیمت خودروهای تجاری بر اساس نرخ دلار و یورو محاسبه می شود و مردم نیز با توجه به کاهش ارزش ریال به دنبال جذب نقدینگی در بازارهای مختلف از جمله بازار خودروهای سنگین و حفظ ارزش سرمایه خود هستند.

وی با تصریح بر اینکه حاصل سو مدیریت ها وضعیتی است که هم اکنون در بازار کامیون شاهد هستیم، بیان کرد:عدم وجود متولی در هر حوزه ای موجب سیل تقاضا در آن بخش شده کما اینکه سازمان راهداری که متولی حمل و نقل کشور است آماری از کامیون و تریلی با کاربری های مختلف ندارد در حالی که هر کشنده دارای دو سه نوع کاربری است.

رییس هیأت مدیره انجمن رانندگان کامیون های یخچال دار تهران درباره تاثیر ورود کامیون های کارکرده اروپایی بر بازار اظهار داشت: واردات کامیون های کارکرده اروپایی مستلزم ارز با منشا خارجی و داشتن کارت بازرگانی است در صورتی که مصرف کننده واقعی نه کارت بازرگانی و نه فعالیت صادراتی دارد که ارز با منشا خارجی داشته باشد. لذا واردات کامیون های اروپایی به شکل برنامه ریزی شده ای موجب حضور دلالان و در نتیجه افزایش قیمت تمام شده کامیون های اروپایی در بازار شده است.

خانعلی افزود: واردات کامیون های کارکرده اروپایی که با هدف نوسازی ناوگان تجاری کشور صورت گرفت نه تنها محقق نشد بلکه دلال ها با خرید کامیون های فرسوده از مالکان آنها وارد جریان نوسازی شدند و به منظور حفظ سرمایه خود از این امتیاز استفاده کرده و نقدینگی خود را به کامیون تبدیل کردند. از طرف دیگر عدم قدرت خرید مالکان کامیون های فرسوده مانع دستیابی آنها به کامیون های وارداتی شده و در نهایت بازنده این بازی شدند.

وی ادامه داد: حضور دلالان در بازار کامیون به نحوی است که دائما از طریق تماس تلفنی با یکدیگر قیمت ها را در کنترل خود قرار می دهند و راننده نیز به دلیل کاهش قدرت خرید و عدم حق انتخاب ناچار به خرید کامیون های چینی است.

رییس هیأت مدیره انجمن رانندگان کامیون های یخچال دار تهران اذعان داشت: وارد کنندگان کامیون که اغلب صاحبان قدرت و ثروت هستند با احتساب سود ۲۴ درصد( ارزش پول در تعریف بانک) در ماه و همچنین نوسانات قیمت ارز موجب افزایش قیمت تمام شده کامیون های وارداتی شده اند این در حالی است که هزینه آن باید از جیب راننده پرداخت شود.

خانعلی با اشاره به مافیای پشت پرده واردات کامیون های اروپایی، تصریح کرد: همان طور که در بازار خودروهای سواری با کاهش عرضه و اختلاف قیمت بیش از ۱۰۰ میلیون تومان در کارخانه و بازار مواجه هستیم، افت عرضه در بازار خودروهای تجاری به عمد و برنامه ریزی شده است چرا که همه خریداران مصرف کننده واقعی نیستند.

وی حذف دلالان از بازار خودروهای تجاری را امکان ناپذیر دانست و بیان کرد: متاسفانه ساختار کشور بر واسطه گری بنا شده و افرادی هم که می خواهند کسب و کار سالم داشته باشند با موانعی که دارایی پیش روی آنها قرار می دهد ناچار به دلالی می شوند. مصداق این موضوع شرکت های حمل و نقلی هستند. این شرکت ها باید حداقل ۱۰ دستگاه کامیون داشته باشند اما یک کامیون هم ندارند به این دلیل که باید ۸ درصد از کل کرایه را به سازمان راهداری و دارایی پرداخت کنند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2688
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)