یکشنبه 19 دی 1400 - 8:19

شتاب خودروسازان سنتی برای مقابله با سازندگان خودروهای خودران

شرکت‌های بزرگ و قدیمی خودروسازی مانند جنرال موتورز، فورد و ولوو روابط خود را با شرکت‌های فناوری تعمیق کرده‌اند تا در نبرد با شرکت‌های نوظهور خودروساز موفق باشند.

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از  خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت‌هایی مانند تسلا و اپل که برای تولید خودروهای برقی خودران تلاش می‌کنند، به تهدید برای خودروسازان سنتی بدل شده‌اند و از همین رو این شرکت‌ها در تلاش هستند با استفاده از فناوری‌های نوین رقبای تازه نفس خود را از میدان به در کنند.

سه شرکت بزرگ تراشه سازی اینتل، کوالکوم و ان ویدیا از همکاری برای ارتقای تراشه‌های قدیمی خود برای تولید خودروهای پیشرفته‌تر خبر داده‌اند. اما موفقیت آنها در گروی همکاری خودروسازان سنتی برای دسترسی به بخش‌های کلیدی تولیدات آنهاست.

علاوه بر تسلا که طیف گسترده‌ای از خودروهای برقی و تاحدی خودران را تولید کرده، اپل هم قصد دارد یک خودروی الکتریکی تولید کند. این شرکت سازنده آیفون قصد دارد تا اوایل سال ۲۰۲۵ یک اتومبیل با قابلیت‌های کامل خودران ارائه دهد.

رویدادهایی از این دست موجب نگرانی خودروسازان سنتی شده و آنها در تلاش هستند تا هر چه سریع‌تر تولیدات خود را به قابلیت‌های خودران مجهز کنند و از همین رو به همکاری با شرکت‌های بزرگ تراشه ساز روی آورده‌اند.

دنی شاپیرو، معاون خودروسازی انویدیا، سازنده تراشه‌های پرقدرت، در این مورد گفته است: خودروسازانی که پیشگام نبوده‌اند، بالاخره متوجه شدند که اگر رویکرد خود را تغییر ندهند، عقب خواهند ماند. انویدیا این هفته قراردادهایی را برای تأمین تراشه‌های الکترونیکی خودروهای آینده چندین استارت آپ چینی منعقد کرد و با خودروسازان دیگر از جمله مرسدس، هیوندای، ولوو و آئودی همکاری می‌کند.

تراشه‌های جدید شناسایی عابران و موانع را تسهیل کرده، دسترسی به نقشه‌های باکیفیت برای مسیریابی را ممکن می‌کنند و برای تصمیم‌گیری سریع در شرایط نامساعد جاده‌ای و جوی کاربرد دارند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2676
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)