یکشنبه 23 خرداد 1400 - 11:12
نیکزاد با اشاره به نشست با مسئولان وزرات صمت و ایمیدرو

افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور منجر به کاهش قیمت خودرو می شود

نایب رئیس مجلس تاکید کرد: ظرف  ۲۴ ماه یک میلیون تن بر ظرفیت ۳۰ میلیون تنی تولیدی فولاد کشور افزوده شود.

افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور منجر به کاهش قیمت خودرو می شود

علی نیکزاد ثمرین در تشریح نشست با مسئولان شرکت ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت: در جهت رعایت عدالت و همچنین استفاده از منافع موجود در کشور، می‌توان کارهای بزرگ انجام داد، شرکت‌هایی مانند ایمیدرو و سایر شرکت های توسعه ای به این منطق رسیده اند که چنانچه دولت منابع ریالی یا ارزی لازم را در اختیار ندارد، آن ها حاضر هستند معادن را از دولت بگیرند و در مقابل کارهای بزرگی را در کشور انجام دهند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: برخی از شرکت های بزرگ وابسته به وزارت صمت، حاضر هستند معادن را از دولت بگیرند، کارشناسی دقیق انجام شود و این پروژه را با کارِ ارزشمندِ رساندن آب شُرب به یک استان تهاتر کنند.

وی ادامه داد: جلسه امروز در راستای پیگیری ساخت یک میلیون تن فولاد بود که در اردبیل انجام خواهد شد، مجوز از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شده و این کار بزرگ به صورت سه جانبه با همکاری شرکت ایمیدرو، شرکت چادرملو و وزارت صمت در اردبیل شروع خواهد شد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: استانداری نهایت همکاری را در این زمینه داشته است و آب لازم از پسماند فاضلاب شهر را تامین کرده همچنین زمین را کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار قرار داده و مجوز لازم از طرف وزارت صمت نیز صادر شده است، در نهایت کار با ثبت شرکت شروع می شود و نهایتا ظرف  ۲۴ ماه یک میلیون تن بر ظرفیت ۳۰ میلیون تنی تولیدی فولاد کشور افزوده شود.

نایب رئیس مجلس با اشاره به تاثیر افزایش تولید فولاد بر قیمت خودرو، بیان کرد: افزایش تولید فولاد سبب توسعه، ارز آوری و صادرات می شود و می توانیم کارهای توسعه ای کشور را بهتر پیش ببریم، ارتباط تولید فولاد با خودرو این است  که وقتی فولاد را به ورق مورد نیاز خودرو تبدیل می کنیم سبب رفع نیاز خودروسازی می شود، همچنین باعث افزایش تولید خودرو و کاهش قیمت خودرو خواهد شد.

منبع / خانه ملت

نکته: با توجه به اینکه قیمت فولاد ارائه شده به خودروسازی ها بیشتر از قیمت جهانی است چگونه می تواند افزایش تولید آن باعث کاهش قیمت  خودرو شود؟

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=267
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)