پنجشنبه 9 دی 1400 - 10:41
سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی خبر داد:

ریل‌گذاری توسعه خودروهای متصل به شبکه ارتباطی

سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی از تهیه سند دستورالعمل به‌کارگیری خدمات شبکه‌های ارتباطی برای کمک به توسعه صنعت خودروهای متصل در راستای بهره برداری از اینترنت اشیا در صنعت و بهبود اقتصاد این حوزه درکشور خبرداد.

ریل‌گذاری توسعه خودروهای متصل به شبکه ارتباطی

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایرنا، «امیر خوراکیان» با اعلام این خبر افزود: اینترنت اشیا فصل جدیدی در فناوری ارتباطات و اطلاعات ایجاد کرده که یکی از حوزه های کاربردی و پر مخاطب آن حوزه خودروهای متصل است.

وی بیان‌داشت: خودروهای متصل در سال ۲۰۱۶ در جهان مطرح و از سال ۲۰۱۹ توسعه یافته و پیش بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۵ مجموع سرمایه‌گذاری در آن به بیش از ۷۴۰ میلیارد دلار برسد.

خوراکیان ادامه‌داد: خودروهای متصل با استفاده از انواع حسگرهای داخل خودرو، اتصال به اینترنت و انواع افزونه‌های نرم افزاری، عملکرد و شرایط نگهداری خودرو را بهینه کرده و راحتی و آسایش مسافران را تا حد قابل توجهی ارتقا می‌دهد. علاوه بر این، به خدمات ناوبری و مدیریت ترافیکی در سطح کلان نیز کمک قابل توجهی خواهد کرد.

وی با تاکید بر تحول صنایع مرتبط با خودرو در صورت اجرای این سند، تصریح‌کرد: موضوع بیمه در خودروها، تجربه سفر مبتنی بر داده، خدمات پارکینگ شبکه ای، افزایش ایمنی خودرو، ارائه انواع گواهی، خدمات تعمیرات و پایش خودرو، بهبود رضایت مشتری، بهبود تعمیرات و نگهداری جاده‌ها و همچنین پرداخت عوارض آنلاین و مباحث استفاده از خودرو و رانندگی اشتراکی در صورت اجرای این سند متحول خواهند شد.

سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی اعلام‌کرد: سند دستورالعمل به‌کارگیری خدمات شبکه‌های ارتباطی برای کمک به توسعه صنعت خودروهای متصل پس از طی مراحل قانونی ذیل سند مصوب شورای عالی فضای مجازی درحوزه اینترنت اشیا نهایی و ابلاغ خواهد شد و با توجه به تفاهم انجام شده آمادگی بسیار زیادی در کشور برای سرمایه گذاری و رفع موانع مقرراتی ناظر برای حفاظت از حقوق اشخاص و نحوه مدیریت، نگهداری و بهره برداری از داده‌هایی که در این حوزه تولید شده و ارزشمند هستند، وجود دارد.

وی در پایان افزود: معاونت اقتصادی و تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی پیش‌نویس این سند را تهیه کرده و در جلسه ای با حضور دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور، اعضای کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی، مدیران صنایع خودروسازی، مدیران شبکه‌های ارتباطی و اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی مورد بررسی و تایید اولیه قرار گرفته است که امیدواریم به زودی پس از تصویب نهایی ارائه شود

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2488
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)