چهارشنبه 8 دی 1400 - 10:34
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در شبکه خبر:

۶۲ درصد از واحدهای تولیدی راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی قابل احیاء هستند

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: ۶۲ درصد واحدهای تولیدی راکد شهرکها و نواحی صنعتی کشور، قابل احیا هستند که در صورت احیا حداقل ۱۶۷ هزار شغل جدید ایجاد می شود.

۶۲ درصد از واحدهای تولیدی راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی قابل احیاء هستند

به گزارش شاتا، علی رسولیان در برنامه تیتر ا شبکه خبر با بیان این مطلب، افزود: با توجه به نگاه ویژه رئیس جمهور و تاکید بر راه اندازی مجدد واحدهای راکد، پایش عملیاتی در این خصوص را در سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران انجام داده ایم.

وی در خصوص نتایج این پایش، ادامه داد: بر این اساس واحدهای راکد داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی را رصد کردیم، ۱۲ هزار و ۶۷ واحد راکد داریم و طبق گفته مشاوران ۷ هزار و ۵۴۰ واحد (معادل ۶۲ درصد) از واحدهای راکد قابل احیا هستند.

ایجاد حداقل ۱۶۷ هزار شغل جدید با احیای واحدهای راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اضافه کرد: با احیای این تعداد واحد راکد حداقل ۱۶۷ هزار شغل جدید ایجاد می شود.

رسولیان در خصوص این واحدهای راکد نیز افزود: ۱۳۴۱ از این واحدها تحت تملک اشخاص حقیقی و حقوقی قرار دارند، ۳۷۵ واحد در آستانه ورشکستگی هستند و ۲ درصد از واحدهای راکد مشکلات مالکیتی و سهامداری داشته اند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: ۲ هزار و ۹۱۹ واحد راکد نیز مشکلات حقوقی با سازمان تامین اجتماعی، سازمان مالیات، مشکلات قوانین و مقررات و مشکلات حقوقی با بانک ها دارند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی همچنین گفت: با مصوبه مجلس درباره حمایت از واحدهای تولیدی، اقدام خوبی در خصوص احیای واحدهای راکد انجام گرفته است.

رسولیان اضافه کرد: پروژه افزایش کسب و کار را شروع کرده ایم و ۲۱۵ مشکل در ۲۰ سرفصل مشخص شده است تا راهکارهای رفع آنها بررسی و اجرایی شود.

طرح دو فوریتی مجلس برای حمایت از واحد‌های تولیدی

در ادامه برنامه اکبری تالارپشتی رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص جزئیات طرح دو فوریتی مجلس برای حمایت از واحد‌های تولیدی گفت: این طرح، مهمترین طرحی است که مجلس یازدهم به تصویب رسانده است.

وی همچنین تصریح کرد: وقتی فعال اقتصادی جرم اقتصادی مرتکب می‌شود، باید مجازاتِ اقتصادی شود.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: بر پایه این طرح، واحدهای تولیدی تحت هیچ عنوانی تعطیل نخواهند شد.

اکبری تالارپشتی گفت: در این طرح پیش بینی شده است خط مجازات ها برای تولیدکنندگان عوض شود و تعیین آن بر عهده قاضی پرونده خواهد بود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای ترک فعل هم در طرح جدید مجازات دیده شده است. مدیری که عامل آسیب به بنگاه‌های اقتصادی و بی نظمی شده باید مجازات شود.

اکبری تالارپشتی بیان کرد: در جنگ اقتصادی قرار داریم و باید مدل حکمرانی اجرایی را تغییر دهیم . باید به مدل بسیج عمل کنیم و تصدی گری را به عهده مردم بگذاریم. از ظرفیت ملت باید در حوزه اقتصاد استفاده کنیم.

در ادامه برنامه داود نوده‌فراهانی، عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد نیز گفت: خیلی از مشکلات بنگاه‌های اقتصادی قابل پیشگیری است و قانون باید با کسانی که باعث مشکلات زنجیره‌ای می‌شوند، برخورد کند.

نوده‌فراهانی افزود: بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط چابک هستند و از تحریم به اندازه فشار اقتصادی آسیب نمی‌بینند.

وی همچنین بیان کرد: ستاد‌های تسهیل باید زمانبندی شوند و در قانون حمایت از واحد های تولیدی در نظر گرفته شود. یک دستگاه نظارتی هم باید در قانون کسب و کار دیده شود.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2482
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)