شنبه 20 آذر 1400 - 8:37
عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:

قیمت خودرو بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شود

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: بخش خصوصی به صورت کلی با هر گونه قیمت گذاری مخالف است لذا امیدواریم دولت سیزدهم از قیمت گذاری دستوری و دولتی فاصله بگیر

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایلنا، سید مصطفی موسوی درباره اینکه آیا ضرورت  دارد دولت سیزدهم قیمت گذاری خودرو را دنبال کند، اظهارداشت: سالهای متمادی است که بخش خصوصی دولتها را از قیمت گذاری نهی می کند و خواستار اقتصاد آزاد است.
وی با بیان اینکه اقتصاد آزاد، کمک می کند که توسعه اقتصادی در کشور رقم بخورد، افزود: زمانی که بنگاهها و شرکتها بر اساس نظرات و دستورات دولت، قیمتها را سرکوب می کنند و مجبور هستند با نرخهای پایین تر از آن چیزی که در صورتهای مالی می آید، قیمت یک کاال را تعیین کنند،ضرر و زیان آن واحد صنعتی متحمل است.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران توضیح کرد: وقتی قیمتها سرکوب می شود دو اتفاق در واحد تولیدی رخ می دهد که اولین آن کاهش کیفیت کالا و دیگری افت میزان تولید است.
وی با تاکید بر اینکه موضوعات یاد شده در تمام صنایع و واحدهای تولیدی صدق می کند، گفت: عرضه و تقاضا بایدتعیین کننده قیمت خودرو باشد و قطعا هر گونه قیمت گذاری خطا است.
موسوی با بیان اینکه امیدواریم دولت سیزدهم از هرگونه قیمت گذاری فاصله بگیرد و اجازه دهد که قیمتها مسیرطبیعی خود را طی کند، افزود: اگر می خواهیم جریان اقتصادی کشور اصلاح شود، در اولین گام می توان از قیمت گذاری دستوری فاصله گرفت و اجازه داد که بنگاه صنعتی و تولیدی در فضای رقابتی، قیمت خود را مشخص کند.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2200
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)