شنبه 6 آذر 1400 - 9:30
زارع:

خودروسازان بجای کاهش بهای تمام شده روی گرانی تمرکز دارند

عضو کمیسیون ویژه جهش و رورنق تولید مجلس می‌گوید در حالی که خودروسازان باید از تقاضای مردم برای خرید خودرو، استقبال کنند و برای افزایش تیراژ تولید برنامه ریزی کنند، همواره و در تمامی جلسات از زیان ده بودن قیمت کنونی خودروها دم می زننند و تمرکز خود را بدون توجه به ضرورت کاهش قیمت تمام شده و حذف هزینه های اضافی، به گران کردن خودرو معطوف کرده اند.

خودروسازان بجای کاهش بهای تمام شده روی گرانی تمرکز دارند

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از خانه ملت ،رحیم زارع  درباره انتشار اخباری مبنی بر افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو، گفت: هرچند خودروسازان ادعا می‌کنند که تولید خودرو با قیمت کنونی برای آن‌ها زیان‌ده است و این روند موجب افزایش زیان انباشته آن‌ها شده اما باید به این موضوع نیز توجه کرد که در قیمت تمام شده تولید خودرو چه هزینه‌هایی اثرگذار است در شرایطی که بزرگترین خودروساز کشور دارای شرکت‌های ساختمانی، بیمه‌ای، خرید و فروش سهام و.. است، مسلما هزینه‌های سربار این خودروساز افزایش چشم‌گیری پیدا می‌کند.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایطی که به دلیل ناکارآمدی خودروسازان و بهره وری پایین آن‌ها هر روز بر هزینه سربار تولید خودرو افزوده می‌شود،  نباید مردم تاوان این هزینه‌ها را پرداخت کنند.

خودروسازان بدون توجه به ضرورت افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده هر چند وقت یک بار هم با بهانه‌های مختلف به دنبال افزایش قیمت می‌روند

وی اضافه کرد: خودروسازان بدون توجه به ضرورت افزایش کیفیت و کاهش قیمت تمام شده هر چند وقت یک بار هم با بهانه‌های مختلف به دنبال افزایش قیمت می‌روند این در حالی است که بازار نیز برای آن‌ها انحصاری بوده و به جای اینکه این شرکت‌ها درصدد جذب مشتری باشند پشت درهای آن ها صف های مشتریان ایجاد شده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در حالی که خودروسازان باید از تقاضای مردم برای خرید خودرو، استقبال کنند و برای افزایش تیراژ تولید برنامه ریزی کنند، همواره و در تمامی جلسات از زیان ده بودن قیمت کنونی خودروها دم می زننند و تمرکز خود را بدون توجه به ضرورت کاهش قیمت تمام شده و حذف هزینه های سربار به گران کردن خودرو معطوف کرده اند.

عضو کمیسیون ویژه جهش و رورنق تولید مجلس ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید برای خودروسازی‌ها ضرب العجل تعیین کند تا این شرکتها ظرف مهلتی مشخص، علاوه بر افزایش تیراژ تولید، کاهش قیمت تمام شده خودرو، برای ارتقا کیفیت برنامه ریزی کنند در غیر این صورت روند کنونی نابسامانی بازار خودرو ادامه‌دار خواهد بود و خودروسازان همچنان بر طبل گرانی خودرو می‌کوبند.

وی افزود: هرچند همه بر تاثیر عرضه بر کاهش قیمت ها آگاه هستند اما خودروسازان طی هفته گذشته و پس از دستور رئیس جمهور مبنی بر لغو افزایش قیمت خودرو، طرح فروش فوری خودرو را نیز اجرایی نکردند در واقع اجرای این طرح را گروگان گرفتند تا وزارت صمت را ملزم به افزایش قیمت کنند که سازمان بازرسی باید به این موضوع ورود کند/

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=2043
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)