سه شنبه 25 آبان 1400 - 9:15
نجفی منش:

تشویق سوریه به واردات مجدد خودرو ایرانی از طریق تهاتر

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه با تبادل کالا با ارز کشور سوریه می‌توان مشکل توقف واردات خودرو ایرانی از سوریه را حل کرد، گفت: پیشنهاداتی نیز برای حل این مشکل به مقامات دولت سوریه ارائه شده است.

تشویق سوریه به واردات مجدد خودرو ایرانی از طریق تهاتر

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از فارس ، محمدرضا نجفی منش  با اشاره به ممنوعیت صادرات خودرو به سوریه به دلیل کمبود منابع ارزی این کشور  است افزود: ممنوعیت واردات خودرو به سوریه فقط مربوط به خودروهای تولید ایران نیست و سایر خودروهای وارداتی به این کشور نیز مشمول این ممنوعیت هستند.

وی  با بیان اینکه میزان صادرات خودرو ایرانی به سوریه زیاد نبوده و درآمد حاصل از آن قابل نیز توجه نبوده است، گفت:  اما خودروساز ایرانی صادرکننده به این کشور در تلاش است تا با حل این مشکل صادرات مجدد به این کشور آغاز شود.

نجفی منش با بیان اینکه با تبادل کالا با ارز کشور سوریه می‌توان این مشکل را حل کرد، افزود: پیشنهاداتی نیز برای حل این مشکل به مقامات دولت سوریه ارائه شده است.

وی گفت: تهاتر کالا بین دو کشور یکی از راهکارهای رفع مشکل منابع ارزی سوریه برای واردات مجدد خودروی ایرانی به این کشور است.

نجفی با بیان اینکه کشورهای واردات کننده خودروهای ایرانی بلاروس، ونزوئلا، آذربایجان و عراق است، گفت: با معرفی خودروهای جدید شانس بیشتری برای ورود بازارهای بیشتری را خواهیم داشت.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1976
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)