دوشنبه 17 آبان 1400 - 9:21
وزیر صنعت، معدن و تجارت:

اصلاح ساختار مالی بین خودروسازان و قطعه‌سازان/بهبود صنعت خودرو تا ۲ سال آینده بهبود

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو، ضمن تاکید براینکه برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای صنعت، در حال اجراست، نوید این را داد که ظرف مدت دو سال آینده شاهد صنعتی به‌روزتر و تولید محصولات با مصرف سوخت پایین و باکیفیت خواهیم بود.

 به گزارش حاشیه صنعت به نقل از تسنیم ، سیدرضا فاطمی‌امین،  وزیر صنعت، معدن و تجارت- در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو، ضمن انتقاد از روابط مالی بین خودروسازان و قطعه‌سازان، کاهش هزینه‌های سر بار خودروسازان را نیز امری مهم دانسته و اظهار کرد: اصلاح ساختار مالی شرکت بایستی صورت گیرد که اکنون در حال انجام است. نمی‌توان منکر بدهی‌های صنعت خودرو به قطعه‌سازان و زیان‌انباشته بالای آن‌ها شد. برنامه‌ریزی‌هایی برای بهبود صنعت خودرو تعریف شده است که در مسیر تحقق بوده و ظرف دو سال آینده قطعا شاهد صنعت خودرو به روزتر با تولیداتی با مصرف سوخت پایین و باکیفیت خواهیم بود.
وی افزود: در چند بخش در حال انجام کار هستیم که از جمله آن‌ها مدیریت جریان نقدینگی خودروسازان و کاهش هزینه‌های سربار آن‌ها خواهد بود. اصلاح ساختار صنعت خودرو از جمله ۱۰ برنامه در نظر گرفته شده است. ما دنبال مجموعه‌سازی هستیم. در مجموعه‌سازی، خودرو ساز با چندین قطعه‌ساز همکاری خواهد کرد و کار را باهم پیش خواهند برد. این ساختاری است که در اکثر صنایع خودروسازی در جهان موفقیت آمیز بوده است.
گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، لوازم و مجموعه‌های خودرو با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، معاون امور صنایع وزارتخانه مذکور، عبدالرزاق داود (مشاور نخست وزیر پاکستان در امور بازرگانی و سرمایه‌گذاری) و با مشارکت حدود ۵۰۰ شرکت بزرگ قطعه‌سازی داخلی و خارجی (چین، ترکیه، هند، آلمان و ایتالیا) افتتاح شد. این نمایشگاه که توسط شرکت بازرگانی بین‌المللی ایدرو  برگزار شده، در زمینه قطعات و مجموعه‌های خودرو، ماشین‌آلات و تجهیزات قطعه‌سازی، تحقیقات و طراحی مهندسی، مواداولیه و تجهیزات جانبی خودرو، بازرگانی و خدمات پس از فروش، لوازم تزئیناتی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو فعالیت دارد و از امروز (۱۶ آبان ماه) تا ۱۹ آبان ماه دایر است.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1872
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)