دوشنبه 10 آبان 1400 - 11:58
مدیرعامل بهمن‌موتور خبر داد:

عرضه چهار محصول جدید/تعمیق داخلی‌سازی در صنعت خودرو با استفاده از شرکای جدید

مدیرعامل بهمن‌موتور گفت: مطابق الزام‌های قانونی، همه محصولات تولیدی این گروه با داخلی‌سازی حداقل ۲۰ درصدی تولید می‌شود و تعمیق ساخت داخل همه محصولات در دستور کار است، به طوری که دو محصول شاسی بلند جدید این گروه تا پایان سال به داخلی‌سازی ۳۰ درصدی خواهد رسید

عرضه چهار محصول جدید/تعمیق داخلی‌سازی در صنعت خودرو با استفاده از شرکای جدید

به گزارش حاشیه صنعت  «محمد ضرابیان»  در نشست خبری برنامه‌های توسعه‌ای بهمن‌موتور افزود: با توجه به مشکلات پیش آمده در زمان تحریم‌ها، این گروه روی برندهای خود سرمایه‌گذاری کرده تا در شرایط ضروری و اضطراری بتواند همچنان چرخه تولید خود را ادامه دهد، همچنان‌که دو محصول نوبرانه شاسی‌بلند بهمن‌موتور اکنون با برندهای این شرکت در بازار وارد شده است.

وی  با اشاره به همکاری با شرکای خارجی بیان‌داشت: همه شرکت‌های خارجی  که تا پیش از اعمال تحریم‌ها با این گروه کار می کردند و اکنون همکاری ما با آنها به حالت تعلیق درآمده، همچنان شریک ما باقی خواهد ماند.

ضرابیان تصریح‌کرد: به‌طور قطع بهمن‌موتور با خودروسازی مزدا ژاپن با بیش از ۶۷ سال سابقه ارتباط کاری، به تداوم همکاری خواهد پرداخت، همچنین تداوم همکاری با شرکت‌های گریت وال و هاوال و شرکت FAW در دستور کار است و پس از رفع احتمالی تحریم‌ها نیز شریک تجاری ما خواهند بود.

عضو هیات مدیره گروه بهمن گفت: با بهبود احتمالی مناسبات بین المللی و رفع محدودیت‌های صنعت خودرو، بهمن موتور فعالیت‌های خود را با شرکای جدید نیز خواهد داشت و همچنین گروه بهمن با شرکت‌های ایسوزو و فاو (FAW) در حوزه‌های تجاری و شرکت سایت مکسوس نیز تداوم فعالیت خواهیم داشت.

 تعمیق داخلی‌سازی محصولات

وی با توجه به الزام‌های قانونی گفت: همه محصولات تولیدی این گروه با داخلی‌سازی حداقل ۲۰ درصدی تولید می‌شود و تعمیق ساخت داخل همه محصولات در دستور کار است، به طوری که دو محصول شاسی بلند جدید این گروه تا پایان سال به داخلی‌سازی ۳۰ درصدی خواهد رسید.

مدیرعامل بهمن‌موتور اضافه‌کرد: همچنین ون کارگو جدید این شرکت با داخلی‌سازی بیش از ۵۰ درصدی در ابتدای کار عرضه می‌شود و سواری  جدید این شرکت که در آینده نزدیک به سبد محصولات شرکت اضافه می‌شود با داخلی‌سازی ۳۰ درصدی طی دو سال عرضه خواهد شد.

ضرابیان در عین حال خاطرنشان کرد: داخلی‌سازی قطعات با فناوری بالا زمان‌بر است و فناوری‌هایی که بهمن موتور از آن استفاده می‌کند طوری است که تعمیق داخلی‌سازی آنها مستلزم گذشت مدت زمان بیشتری است.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات تحریم ها که دشواری هایی را در زمینه خرید اجزا و قطعات خارجی و انتقال ارز به‌وجود آورد، همچنین برخی مشکلات داخلی نظیر عدم ترخیص به موقع کالاها از گمرک و عدم تأمین مواد اولیه داخلی، خاطرنشان کرد: این مشکلات در سریع‌ترین زمان ممکن برطرف شده و بر این اساس، خودروهای ناقص کمی در مجموعه بهمن‌موتور وجود داشته است.

ضرابیان با اشاره به مقوله صادرات بیان کرد: گروه بهمن به دنبال صادرات محدود خودرو نیست،در مجموعه گروه بهمن اکنون روی صادرات خودروهای تجاری سبک برنامه داریم.

وی افزود: ما به صادرات خودرو به عنوان یک مقوله بلند مدت که سبب ایجاد مزیت و تراز تجاری مثبت برای ما خواهد شد نگاه می‌کنیم و حضور طولانی مدت در بازارهای خارجی به ویژه بازارهای منطقه را در برنامه داریم.

این مقام مسئول  همچنین در خصوص تامین قطعات محصولات جدید بهمن موتور گفت: یکی از اصلی ترین زیر ساخت ها برای تولید محصول، شبکه نمایندگی و خدمات پس از فروش آن است، از این باب اطمینان را به مشتریان خود مى دهیم که تمام قطعات در نمایندگى ها در دسترس است و هیچ دغدغه ای در این زمینه وجود ندارد.

مدیرعامل بهمن موتور از عرضه چهار محصول جدید شامل یک نوع ون کارگو در گروه تجاری سبک، یک نوع خودروی سواری و دو نوع خودروی شاسی بلند جدید تا پایان سال  در بهمن موتور خبر داد.

وی در خصوص ثبت نام اینترنتی محصولات گروه بهمن افزود: روش فروش اینترنتی الزامی است که قانونگذار برای ما تعیین کرده است و ما پذیرای نظرات در خصوص تسهیل این مورد هستیم تا بتوانیم خدمات بهتری را به مشتریان ارائه کنیم .

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1789
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)