یکشنبه 9 آبان 1400 - 13:31

خودرو X70 پلاس گروه بهمن برای تسخیر بازار می آید

به تازگی عرضه گسترده X70 پلاس در بازارهای هدف کمپانی جتور آغاز شده است. حال این احتمال داده می شود که با توجه به پلتفرم یکسان X70 پلاس با فیدلیتی، کراس اوور جدیدی برای رقابت با تیگو ۸ پرو مدیران خودرو به خط تولید گروه بهمن بیاید.

خودرو X70 پلاس گروه بهمن برای تسخیر بازار می آید

به نقل از اسب بخار، جتور X70 پلاس نسخه جدید و ارتقا یافته خانواده X70 است که با پلتفرم و ساختار سازه مشابه با نمونه های قبلی به بازارهای هدف گروه چری و کمپانی جتور عرضه شده است. این خودرو را می توان نسخه لوکس تر و مدرن تر فیدلیتی گروه بهمن دانست که قابلیت رقابت با تیگو ۸ پرو مدیران خودرو را دارد. همچنین با توجه به وعده مدیران گروه بهمن مبنی بر عرضه کراس اوورها و شاسی بلندهای جدید توسط این خودروساز بخش خصوصی، احتمال آن بسیار است که به خاطر پلتفرم یکسان میان X70 پلاس و فیدلیتی، این خودروی لوکس به سبد محصولات گروه بهمن اضافه شود.

X70 پلاس چه مشخصات فنی دارد؟

جتور X70 پلاس با مشخصات فنی مختلفی در بازارهای هدف عرضه شده است. اما بیشترین توجه ها به نسخه ۱٫۶ لیتری توربو شارژر این خودروی ۷ نفره است. این پیشرانه که با مهندسی AVL اتریش همراه است، ۱۹۷ اسب بخار را با گشتاور ۲۹۰ نیوتن متر تولید می کند و توان خود را از طریق جعبه دنده ۷ سرعته اتوماتیک به چرخ های جلوی X70 پلاس می رساند. قوای محرکه این محصول جتور مشابه به ساختار پیشرانه در چری تیگو ۸ پرو مدیران خودرو است.

جتور X70 پلاس می تواند تا با این پیشرانه شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را در کمتر از ۹ ثانیه ثبت کند و مصرف سوخت میانگین ۸٫۱ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر را داشته باشد.

امکانات رفاهی و ایمنی X70 پلاس :

جتور X70 پلاس به مراتب امکانات بیشتری نسبت به سایر نسخه های خانواده X70 و فیدلیتی را در اختیار مشتریان قرار می دهد. در کنار تمام امکاناتی مانند سقف پانوراما، رادار خطی و رادار نقطه کور، صندلی های برقی جلو، گرمکن صندلی های جلو، دوربین ۳۶۰ درجه، دوربین ثبت وقایع، سنسور نور و باران، درِ صندوق عقب برقی با سنسور حرکتی پا، استارت دکمه ای، ترمز پارک برقی و… که در فیدلیتی وجود دارد، شاهد هستیم که جتور X70 پلاس به کیسه های هوای پرده ای، تهویه اتوماتیک دوگانه با تنظیمات مستقل برای ردیف دوم و سوم، سیستم صوتی حرفه ای، تعویض دنده از پشت فرمان، کنترل حرکت در سراشیبی، رانندگی خودکار، رادار تابلوخوان، ترمز اضطراری پارک، سامانه پیشگیری از تصادف و ترمزگیری هوشمند، نور بالای اتوماتیک، چراغ های تطبیقی جلو، پنل تهویه لمسی با نمایشگرTFT، سردکن صندلی های جلو، حافظه تنظیمات صندلی راننده، سامانه استارت مبتنی بر هوش مصنوعی، حسگر اثر انگشت، نورپردازی کابین تطبیقی و… مجهز شده است.

X70پلاس با گروه بهمن، تیگو ۸ پرو مدیران خودرو را به چالش می کشد؟

با توجه به سیاست های گروه بهمن برای افزایش تولید محصولات کراس اوور و از سویی داشتن مالکیت پلتفرم خانواده X70 جتور، بعید نیست که در آینده نزدیک نسخه لوکس و فول آپشن فیدلیتی پرایم بر اساس جتور X70 پلاس ۲۰۲۱ در خط تولید بهمن موتور مونتاژ شود. از سویی در ماه های اخیر گروه بهمن سرمایه گذاری زیادی را برای افزایش داخلی سازی فیدلیتی انجام داده و بدیهی است که به خاطر سازه و پلتفرم مشترک میان فیدلیتی پرایم و X70 پلاس، این خودروی جدید جتور هم با نشان ایرانی و تطبیق های لازم پا به جاده های کشور بگذارد.

باید به این نکته توجه داشته باشیم که سطح امکانات رفاهی و ایمنی، ساختار قوای محرکه و اصول کیفی تیگو ۸ پرو مدیران خودرو و جتور X70 پلاس بسیار نزدیک به هم است. با نگاهی به قیمت این دو خودرو در بازار جهانی، می بینیم که نمونه فول آپشن هر دو این خودروها در محدوده ۱۵۵ هزار یوان (حدود ۲۴ هزار و ۲۰۰ دلار) عرضه می شوند. اما با توجه به تجربه عرضه فیدلیتی توسط گروه بهمن، می توان گفت که در صورت حضور X70 پلاس در خط تولید بهمن موتور، قطعاً این خودروساز خصوصی قیمتی کمتر را برای این خودرو نسبت به تیگو ۸ پرو مدیران خودرو در نظر می گیرد. داخلی سازی بالا در بحث تولید اجزای مختلف، داشتن خط تولید پیشرانه، مالکیت پلتفرم و… سبب شده است تا امروز فیدلیتی پرایم در کارخانه بهای مصوب کمتری نسبت به محصولات میان رده مدیران خودرو داشته باشد و قطعاً در صورت تولید X70 پلاس هم چنین اتفاقی برای این کراس اوور جدید در بازار ایران خواهد افتاد.

در حال حاضر گفته می شود که مدیران خودرو برنامه عرضه تیگو ۸ پرو را با قیمتی فراتر از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان دارد. برخی مدیران ارشد مدیران خودرو می گویند که شاید این کراس اوور لوکس چری در بازار ایران، قیمتی نزدیک به یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان را هم در کارخانه تجربه کند. با توجه به صحبت های انجام شده برای قیمت تیگو ۸ پرو، احتمال آن زیاد است که در صورت عرضه X70 پلاس توسط گروه بهمن، دوباره ماجرای فیدلیتی و سایر محصولات مدیران خودرو در بازار رخ بدهد و این بار، جتور X70 پلاس ایرانیزه با قیمتی کمتر از تیگو ۸ پرو، مدیران خودرو را به چالش بکشد.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1779
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)