به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایلنا ، حمیدرضا قندی  در مورد آخرین وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: در بازار هم رکود و هم آرامش وجود دارد؛ به علت وجود بیماری کرونا مسافرت‌ها کم شده و از طرف دیگر قیمت ارز که مستقیما روی قیمت خودرو تاثیرگذار است، افزایشی ندارد که اتفاق خاصی در بازار بیافتد.
وی با اشاره به نرخ روز خودرو گفت: قیمت پژو ۲پ۶ تیپ ۲ حدود ۲۵پ میلیون تومان، پژو پارس ۲۸۵ میلیون تومان، تیوفایو ۳۲۵ میلیون تومان، دناپلاس اتوماتیک ۴۶پ میلیون تومان، دنا پلاس ۳۸پ میلیون تومان، پراید ۱۴پ میلیون تومان، کوییک ۱۷پ میلیون تومان، کوییک R دورنگ حدود ۱۷پ میلیون تومان، ساینا ۱۶۳ میلیون تومان، تیبا صندوق‌دار ۱۵پ میلیون تومان و تیبا ۲ حدود ۱۶۳ میلیون تومان در بازار است.
رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی اصفهان افزود: سوبسیدهای بسیار شدیدی از طریق قرعه کشی‌ها به بعضی از افراد داده می‌شود. می‌توان گفت ۹۵ درصد از کسانی که برای قرعه‌کشی‌ها ثبت نام می‌کنند، فروشنده بازار هستند و تنها ۵ درصد آنها برای مصرف شخصی ثبت نام‌ می‌کنند. برای نمونه پژو پارس در قرعه‌کشی‌ها ۱۴پ میلیون تومان است درحالی که قیمت همین خودرو در بازار ۲۸پ میلیون تومان است.
وی در ادامه تصریح کرد: این حق مردم است که دولت به یک سری از افراد می‌دهد که یا کد ملی سفید دارند یا کد ملی را ۱پ میلیون یا ۲پ میلیون تومان می‌خرند و در بازار ۱۴پ میلیون تومان یا ۱۵پ میلیون تومان سود می‌کنند. سایپا قیمت‌ها را به بازار نزدیک کرده است، برای مثال کوییک R در کارخانه ۱۵پ میلیون تومان فروخته می‌شود که با بازار حدود ۲پ میلیون تومان تفاوت دارد که با توجه به فاصله زمانی تحویل، قیمت به بازار نزدیک است.
قندی افزود: نظر نمایشگاه داران این است ایران خودرو هم باید قیمت‌ها را به بازار نزدیک کرده و قرعه‌کشی‌ها را بردارد تا مصرف‌کننده واقعی بتواند از بازار استفاده کند.