چهارشنبه 5 آبان 1400 - 8:03
زنگنه:

حذف انحصار در صنعت خودرو به ارتقای کیفیت منتهی می شود

سخنگوی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مجلس گفت: هرچند واردات خودرو با توجه به شرایط انحصاری صنعت خودرو نیاز اساسی کشور است اما اگر در شرایط کنونی از منابع ارزی برای واردات استفاده شود، خلاف جنگ اقتصادی عمل شده است.

حذف انحصار در صنعت خودرو به ارتقای کیفیت منتهی می شود

 به گزارش حاشیه صنعت به نقل از  خبرگزاری خانه ملت محسن زنگنه درباره ضرورت واردات مدیریت شده خودرو، گفت: ما باید از حکمرانی رقابت صیانت کرده و آن را تحکیم کنیم زیرا در صورت بی‌توجهی به این موضوع فضای رانت و تبعیض ایجاد می‌شود حتی مصوبه تسهیل برخی مجوزهای کسب و کار نیز درصدد ایجاد رقابت است.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی افزود: برای حذف انحصار صنعت خودرو در کشور، باید اجازه عرضه ببشتر خودروها و واردات داده شود زیرا این امر موجب می‌شود که صنعت خودروسازی با استفاده از پشتیبانی‌های دولتی که تاکنون همراه این صنعت بوده، کیفیت خود را افزایش داده و با این خودروها رقابت کند.

وی اضافه کرد: هرچند واردات خودرو، خودروسازان را ملزم به رقابت و افزایش کیفیت می‌کند اما نکته‌ای که باید در شرایط کنونی به آن توجه کرد، وضع فعلی ارزی کشور است، اگر در شرایط کنونی از منابع ارزی برای واردات استفاده کرد، خلاف جنگ اقتصادی و اقتصاد مقاومتی عمل شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره استفاده از منابع ارزی در اختیار ایرانیان خارج از کشور برای واردات خودرو بدون تحمیل فشار مضاعف به منابع ارزی،  توضیح داد: هرچند می‌توان از این روش استفاده کرد اما اکنون سازوکار اجرای آن موجود نیست.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1749
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)