سه شنبه 4 آبان 1400 - 23:30
رحیمی مطرح کرد

وعده وزیر صمت برای تکمیل خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات کمیسیون صنایع و معادن وعده داد که خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان تکمیل شود. با تحقق این مهم و واردات خودرو، قیمت خودرو واقعی خواهد شد.

وعده وزیر صمت برای تکمیل خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان

 ه گزارش حاشیه صنعت به نقل از خانه ملت ، بهزاد رحیمی درباره ضرورت واردات خودرو، گفت: واردات محدود پیش بینی شده در طرح ساماندهی صنعت خودرو نه تنها برای تولید داخل تهدید نیست،  بلکه انگیزه خودروسازان داخلی را برای ارتقا کیفیت و افزایش تیراژ تولید بیشتر می‌کند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی افزود: از آنجا که براساس این طرح صادرات خودرو به عنوان یکی از منابع برای تامین ارز موردنیاز برای واردات خودرو در نظر گرفته شده، خودروسازان ناچارند که به سراغ افزایش کیفیت بروند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر که تعداد خودروهای ناقص در پارکینگ خودروسازی‌ها به حدود ۱۴۰ هزار دستگاه رسیده، می‌توان از طریق واردات، خودروسازان را ناچار به تکمیل این خودروهای ناقص کرد تا با عرضه به بازار تعادل عرضه و تقاضا برقرار شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه با واردات خودرو، حباب قیمت چهارچرخ‌ها کاهش یافته و قیمت‌ها متعادل می‌شود، ادامه داد: در حال حاضر خودرو، به کالایی سرمایه ای تبدیل شده که با شکست انحصار از طریق واردات این موضوع برطرف خواهد شد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسات کمیسیون صنایع و معادن وعده داد که خودروهای ناقص کف پارکینگ خودروسازان را تکمیل کند که با تحقق این مهم و واردات خودرو، قیمت خودرو واقعی خواهد شد.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1739
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)