یکشنبه 16 خرداد 1400 - 1:30
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

ایران خودرو گام‌های خوبی در بومی سازی تولید و عرضه محصولات جدیدبرداشت 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی سیاست تولید خودرو با کیفیت ، نهضت داخلی سازی قطعات و عرضه محصولات جدید در شرکت ایران خودرو را مثبت ارزیابی کرد و اظهارداشت : توسعه همکاری این خودرو ساز با شرکت های دانش بنیان موجب توسعه استقلال صنعتی کشور می شود .

ایران خودرو گام‌های خوبی در بومی سازی تولید و عرضه محصولات جدیدبرداشت 

عزت الله اکبری تالارپشتی با بیان این مطلب افزود: مدیریت ایران خودرو در حوزه افزایش تیراژ تولید و توسعه قوای محرکه ، ارتقاء کیفی محصولات ، گام های مثبتی برداشته است

وی سیاست تولید خودرو با کیفیت ، نهضت داخلی سازی قطعات و عرضه محصولات جدید در شرکت ایران خودرو را مثبت ارزیابی کرد و اظهارداشت : توسعه همکاری این خودرو ساز با شرکت های دانش بنیان موجب توسعه استقلال صنعتی کشور می شود .

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: ظرفیتهای این بخش قابل تأمل است اما آنچه که بیش از همه باید مورد توجه قرار گیرد مهره چینی درست در صنعتی است که ارزش افزوده زیادی برای کشور دارد. در چندسال گذشته شاهد تحولاتی در حوزه خودروسازی بودیم که جا دارد ضمن تقدیر از تلاشگران این حوزه یادآور شد که شناسایی ظرفیتهای بیشتر مورد انتظارست.

  1. اکبری تالارپشتی در خصوص چهره جدید ایران خودرو گفت: اتفاقات خوبی در این مدت افتاد که نیاز به تقویت دارد. در چند سال گذشته صنعت خودرو کشور ثابت کرد که می توان با ظرفیت سنجی از شرایط تحریمی اتفاقان خوبی را رقم زد. صنعت خودروی کشور سالها قبل باید در ریل فعلی قرار می گرفت اما به هر دلیلی این مسئله را شاهد نبودیم اما حالا که در مسیر توسعه قرار داریم باید با برنامه ای مؤثر آن را استمرار بخشید.
  2. گفتنی است چندی پیش اکبری تالارپشتی گفته بود در ایران خودرو ۱۴درصد سهام دارد ولی مدیر عامل و اعضای هیات مدیره را مشخص می کند
  3. سوال اینجاست اگر این شرکت بدون دخالت دولت قیمت گذاری شورای رقابت فعالیت می‌کرد تا به حال چند پروژه برای محصولات جدید اجرا کرده بود تا امروز نسبت به خودروهای تولیدی مدل قدیمی این شرکت این همه انتقاد وجود نداشت ؟

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=167
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)