دوشنبه 12 مهر 1400 - 12:19
میرسلیم در بازدید طرح‌های توسعه‌ای ایران‌خودرو عنوان کرد:

واردات خودروهای دست دوم باعث تاسف است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن انتقاد از واردات خودروهای تجاری دست دوم به بازار کشور، گفت: واردات خودرو با وجود توانمندی‌های موجود در خودروسازان داخلی مایه تاسف و خجالت است؛ افزایش چند برابری تولید خودروی تجاری و باری در ایران خودرو دیزل، بازار داخلی را از واردات خودروهای دست دوم و با هزینه گران بی نیاز می‌کند.

واردات خودروهای دست دوم باعث تاسف است

به گزارش حاشیه صنعت به نقل از ایکوپرس،  سید مصطفی میرسلیم در بازدید نظارتی خود از ایران خودرو، افزود: خودروهای وارداتی جوابگوی استاندارد یورو شش هستند و در حال حاضر سوخت گازوییل توزیع شده در کشور این کیفیت را ندارد و لذا عملکردشان با اشکال مواجه خواهد شد و هزینه خدمات پس از فروش گرانی را تحمیل خواهد کرد، این در صورتی است که شرکتی مانند ایران خودرو دیزل توانایی تولید و تامین نیاز بازار را با خدمات پس از فروش مناسب دارد.
وی با بیان این‌که اقدامات راهبردی و تاثیرگذار اخیر ایران خودرو بر کسی پوشیده نیست، گفت: این شرکت با دستاوردهای اخیر خود و تولید محصولات جدید، توانمندی‌های خود را به خوبی نشان داده و مشکلات و انحرافات ناشی از توزیع و شرایط نامساعد اقتصاد کلان کشور را نباید به حساب کارخانه‌های تولیدکننده گذاشت. البته ما انتقادات به خودروسازان را در جای خود داریم و بر آن نظارت مستمر خواهیم داشت. در کشور ما برخلاف سایر کشورها، خودرو فقط محصول مصرفی نیست بلکه از این محصول به عنوان سرمایه استفاده می‌شود و این امر یعنی رسوب نقدینگی سرگردان بر محصولات خودروسازان، در بازار مصرف اخلال ایجاد کرده است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی، عملکرد ایران خودرو را با دارا بودن توان فنی در کنار نیروی انسانی متخصص قابل دفاع دانست و آن را برخاسته از اعتقاد راسخ مجموعه کارکنان و مدیران خواند و در عین حال گفت: خودروسازان باید مطالبه گری برای توسعه و پیشرفت محصولات، قیمت تمام شده اقتصادی و منطبق بر نیاز بازار در کشور را به سرانجام برسانند.
میرسلیم تاکید کرد: باید با راهبرد مشخص گام‌های توسعه‌ای ایران خودرو استوارتر از گذشته ادامه یابد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: ایران خودرو براساس راهبرد تدوینی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و در این مدت با اجرای طرح‌های بزرگ، تاثیرگذار و پایدار نشان داده که جایگاه صوری در صنعت ندارد و با همکاری زنجیره تولید، مسیر خودکفایی و استفاده از توان داخلی را باید به‌درستی طی کند.
میرسلیم افزود: به انتقادهای کارشناسی پاسخ مثبت بدهید و از انتقادهای غیرکارشناسی و مغرضانه نهراسید و اجرای برنامه های توسعه‌ای را برای بهبود کیفیت و رقابت پذیری و جلب رضایت مشتریان، با جدیت دنبال کنید.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به لزوم بهره‌مندی از ظرفیت‌های داخل کشور و شرکت‌های دانش بنیان تاکید کرد و با اشاره به وجود شرایط جذب سرمایه برای توسعه و تولید در کشور، گفت:‌ در کنار دانش فنی داخلی، تعامل با شرکت‌های بزرگ خارجی و استفاده از دانش فنی آنان را در راستای منافع ملی دنبال کنید.
وی ضمن قدردانی از مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو برای تولید، توسعه و ارتقای محصولات و قوای محرکه و شفاف سازی فرآیندهای اقتصادی تولید محصولات، گفت: ایران خودرو در شرایط سخت فعلی و تحریم اعمال شده، گام‌های بلندی برداشته و امیدوارم محصولات جدید با قابلیت رقابت و براساس برنامه زمان‌بندی به تولید انبوه برسد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن تاکید بر ورود به بازارهای صادراتی گفت: تولید خودروهای امدادی با استفاده از توان داخلی در ایران خودرو دیزل شایسته تقدیر است. تولید اتوبوس آمبولانس برای شرایط بحرانی نقطه مزیتی برای صنعت خودروی کشور است و باید مورد حمایت قرار گیرد.
میرسلیم تاکید کرد:‌ بسیاری از طرح‌هایی که زمانی خام و دست نیافتنی بود،‌ با تکیه بر توانمندی متخصصان کشور به مرحله اجرایی رسیده است؛ دستاوردهای ایران خودرو به عنوان سرمایه ملی پاسخگوی نیاز مشتریان است و می‌تواند در بازار صادراتی به جایگاه مقبولی برسد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که آینده روشنی در انتظار صنعت خودروی کشور است افزود: با مدیریت درست و استفاده صحیح از منابع انسانی در ایران خودرو، در آینده نزدیک شاهد تولید و عرضه محصولات باکیفیت به بازارهای داخلی و خارجی خواهیم بود.
گفتنی است، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در نشست با عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، گزارش جامعی در خصوص اقدامات صورت گرفته در حوزه های مختلف طراحی، تولید و ارتقای قوای محرکه و موتور ارایه کرد. همچنین در حوزه فعالیت‌های ایران خودرو دیزل و اقدامات توسعه‌ای در خودروهای سنگین نیز گزارش کاملی ارایه شد. پس از این نشست نیز علاوه بر حضور بر مقبره شهید گمنام تدفین شده در ایران خودرو و ادای احترام به مقام شامخ این شهید، بازدیدی از خطوط تولید موتور ایران خودرو و‌ مرکز طراحی و توسعه محصولات جدید صورت گرفت.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1545
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)