دوشنبه 29 شهریور 1400 - 11:11
فیروزی:

گره‌های سرمایه‌گذاری‌ با طرح تسهیل صدور مجوزها باز می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت حل مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی، گفت: طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، گره‌های موجود در مسیر سرمایه‌گذاری‌ را باز می‌کند.

گره‌های سرمایه‌گذاری‌ با طرح تسهیل صدور مجوزها باز می‌شود

به گزلرش حاشیه صنعت به نقل از خانه ملت، حجت اله فیروزی  درباره تصویب کلیات طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، گفت: براساس این طرح مجوزها به دو دسته ثبت‌محور و تایید محور تقسیم می‌شود؛ به این معنا که هر فردی در درگاه ملی مجوزها، تقاضای صدور مجوز کند به صورت خودکار بعد از ۳ روز مجوز درخواست شده صادر می‌شود، بنابراین بروکراسی در آن به صورت کامل حذف خواهد شد. تنها مجوزهایی که با امنیت، سلامت، بهداشت جامعه در ارتباط است و مستلزم تعرض در محیط زیست هستند، تایید محور هستند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با تصویب طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار امضاهای طلایی از بین رفته و صدور مجوز تسهیل می‌شود، افزود: ممکن است بخشی از جامعه نسبت به این طرح نظراتی داشته باشند که مجلس در جریان بررسی این طرح به نظرات کارشناسی توجه خواهد کرد تا خروجی مناسب به دست آید.

وی با بیان اینکه ایران در میان ۱۹۰ کشور جهان از نظر تسهیل صدور مجوزها رتبه ۱۷۸ را دارد، این رتبه را نامطلوب و نامناسب توصیف کرد و ادامه داد: باید بوروکراسی‌های صدور کسب و کارها کاهش یابد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه مجلس با گروه یا صنف خاصی مشکلی ندارد و به دنبال حل مشکلات مردم است، تصریح کرد: براساس داده‌های رسیده و حضور میدانی نمایندگان میان فعالان اقتصادی و… این طرح تدوین شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضرورت حل مشکلات اقتصادی و اشتغالزایی، ادامه داد: با تصویب این طرح گره‌های نابجایی که در سرمایه گذاری‌ها ایجاد شده، باز می‌شود.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1416
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)