جمعه 12 شهریور 1400 - 20:46

توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان/ زمان از سرگیری صادرات مشخص نیست

منابع آگاه اعلام کردند: ایران صادرات فولاد به افغانستان را به دلایل شرایط پیش آمده متوقف کرده است.

توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان/ زمان از سرگیری صادرات مشخص نیست

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس، به نقل از S&P گلوبال، منابع آگاه اعلام کردند: ایران صادرات فولاد به افغانستان را به خاطر شرایط سیاسی و مشکلات لجستیکی پیش آمده در افغانستان متوقف کرده است. ایران بزرگ‌ترین صادرکننده فولاد به افغانستان است و سالانه بین ۳۰۰ تا  ۳۵۰ هزار تن به این کشور صادرات دارد.

در واقع ایران ۲۵ درصد کل نیاز افغانستان به فولاد را تأمین می‌کند. بخش قابل توجهی از فولاد صادراتی به افغانستان توسط شرکت فولاد اصفهان و خراسان تولید می‌شود. ایران همچنین با افغانستان قرارداد فروش ریل آهن نیز دارد.        ترکیه، پاکستان و چین از جمله دیگر تأمین‌کنندگان فولاد  افغانستان هستند.

چند هفته‌ای می‌شود که روند صادرات فولاد ایران به افغانستان پایین آمده اما کارشناسان بر این باورند که احتمالا طی چند هفته‌ آینده صادرات ایران به افغانستان از سر خواهد گرفته شد.

یک کارگزار فولاد در تهران می‌گوید صادرات به افغانستان که یکی از بازارهای هدف به شمار می‌رود حدود یک ماه است که متوقف شده و در حال حاضر هیچ صادراتی انجام نمی‌شود.

گفته می‌شود ایران صادرات سوخت به افغانستان را از سر گرفته اما هنوز در شرایط کنونی از سرگیری صادرات فولاد در اولویت نیست.

لینک کوتاه : http://hashiyehsanat.com/?p=1174
به اشتراک بگذارید:
نظرات کاربران :

دیدگاه شما

( الزامي )

(الزامي)